Komisja Statutowa PZK.
  SP6IX pisze:

  Dużo tu mądrości napisano ,brak tylko u wszystkich dyskutantów jednego "chęci do pracy" .Po co dyskutować tylko do dzieła i pokazać że potraficie że nie liczycie kosztów i wypinacie piersi na medale ale pracujecie dla dobra innych a jak się coś nie podoba to siedzieć cicho i nie pyszczyć.diabełWitam,

Polski Związek Krótkofalowców (PZK) jest organizacją pożytku publicznego (OPP) więc.. nie zapominaj kolego, iż spora ilość osób pracuje na rzecz PZK przekazując chociażby swój 1% (to są naprawdę ogromne pieniądze !! ).

Posiadanie przez organizację statusu organizacji pożytku publicznego nakłada na nią obowiązki sprawozdawczości po to, aby wszyscy zainteresowani mogli uzyskać informacje, na co wydane zostały pieniądze przekazywane przez darczyńców.

Ja wiem, że wytykanie tego/owego bardzo boli wiele osób ale taki już jest los organizacji pożytku publicznego..


  sp6fig pisze:

  I zapanowała cisza ... Czy trwa kalkulacja czym taniej.
  Proponuje niech kolega SWL_SP5 przyjedzie do Szczecina, Wlenia czy Ustrzyk Dolnych
  i pojedzie do Warszawy na godzine posiedzenia władz Zwiazku
  .

  Bo co tam z Gliwic czy Katowic można autem czy "pędzi wiatrem" dojechać w miarę szybko.

  Wybrane miejscowości Szczecina, Wlenia czy Ustrzyk Dolnych są przypadkowe.
  Siedząc w W-wie można wymyślać różna problemy i podpowiadać co kto może lub powinien zrobić.

  A jak było tu napisane..
  Jak my angażujemy się w działalność
  Jak wybieramy
  tak mamy.
  Przeważnie na Zjazdach Wyborczych OT bywa garstka członków chyba nie było żadnego
  Zjazdu OT gdzie było by ponad 50 % członków.
  A ci co pozostali w domu maja najwięcej do powiedzenia.


  Zenka wniosek myślę, ze jest cenny i należało by znalazł się w Statucie.Wcale nie zapadła cisza..

Skoro ktoś zadał pytanie, cytuję:

"..Zestaw proszę i zaprezentuj tanie połączenie "Polskim busem" z Gliwic do Warszawy i z powrotem tego samego dnia o następujących parametrach: przyjazd do Warszawy o 9:00 i wyjazd z Warszawy do Gliwic o 18:00. I nie przesadź też z TLK bo nikt nie będzie jechał do Warszawy całą noc aby potem cały dzień drzemać na posiedzeniu zamiast brać czynny i świadomy udział.."

..to udzieliłem wyczerpującej aż nadto odpowiedzi w w/w poście.


Jeśli jednak już piszemy o tych przejazdach przez całą Polskę na godzinkę/dwie na posiedzenie władz związku PZK to ja mam jedno pytanie:
Kiedy PZK zacznie wreszcie prowadzić video-konferencje?..

- odpadnie wam wtedy problem jechania przez pół Polski na godzinkę do Warszawy!


Komputer i Internet ma praktycznie każdy krótkofalowiec (widać to chociażby po aktywności na tym forum) więc zamiast narzekać na trudności z dojazdem oraz narzekać na wysokie ceny podróży (choć z tym się nie zgodzę) to można wygodnie w swoim domu uczestniczyć w takiej konferencji.

Jeśli chodzi o sprzęt do video-konferencji to nie trzeba niczego kupować - wystarczy sprzęt który większość osób ma.Tak na marginesie odnośnie pracy na rzecz PZK,

Przecież w tym celu jakiś czas temu zmieniono władze PZK by wprowadzić "tą nową jakość" ale mimo, że zostało to zrobione to nadal wiele osób narzeka na brak rąk do pracy więc rodzi się kolejne pytanie - co robią nowe osoby skoro nadal jest tak, jak było..

Prosty przykład:
Przeważnie na Zjazdach Wyborczych OT bywa garstka członków chyba nie było żadnego Zjazdu OT gdzie było by ponad 50 % członków. A ci co pozostali w domu maja najwięcej do powiedzenia.  PRZEJDŹ NA FORUM