Komisja Statutowa PZK.
  sp9mrn pisze:

   SWL_SP5 pisze:


   Witam,

   PolskiBus nie oferuje przejazdów na trasie Gliwice-Warszawa a tylko Katowice-Warszawa (więc trzeba z Gliwic do Katowic podjechać autem lub komunikacją).

   Przykładowe połączenie PolskiBus:
   - wyjazd z Katowic o 5:00
   - dojazd do Warszawy Metro Młociny o 9:15
   - czas podróży: 4h, 15min (w jedną stronę)
   - koszt: 36zł w obie strony


   Komunikacja kolejowa jest bardziej elastyczna bo podróż trwa krócej i jest znacznie wygodniejsza.

   Przykładowe połączenie PKP IC:
   - PKP IC EIP 2 klasa
   - wyjazd z Gliwic o 6:21
   - dojazd do Warszawy Centralnej o 9:15
   - czas podróży: 2h, 54min (w jedną stronę)
   - koszt 210zł w obie strony


   ps.
   W PKP IC bardzo często można kupić tanie bilety w ofercie SuperPromo, gdzie przykładowy koszt na trasie Gliwice-Warszawa w obie strony może zamknąć się w kwocie ~110zł a przejazd będzie pociągiem EIP (Pendolino) 2 klasa.

   Szczegóły: https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/krajowe/promo/


  1. Ja popatrzyłem na dzisiejszy pociąg, po kliknięciu w "kup bilet" okazało się że mogę go kupić za 150 zł.
  2. W podróży powrotnej w slocie 18-19 (i później) mogę załapać się praktycznie wyłącznie na pendolino albo IC. Mogę też wrócić na dworzec w Gliwicach po kolejnych 5 godzinach i oczywiście pod dworcem wsiąść w samochód ,-) (sumarycznie po ok 20 godzinach podróży i pracy) Polecam.
  3. wielokrotnie woziłem na posiedzenia kolegów z Rybnika i Katowic - właśnie w celu racjonalizowania kosztów podróży. W dobrych warunkach pogodowych ma to jakiś sens. Jak jest słabo, to pomimo szybkiego samochodu po całym dniu intensywnej pracy wymiękałem - a byłem wtedy młodszy. Lepiej nie będzie.
  4. Nawet zakładając że podróż kosztuje 210zł (zgodnie z Twoimi wyliczeniami) to jak się to pomnoży razy czterdzieści,to wychodzi 8kPLN. Matematyki nie oszukasz.
  5. stawka delegacyjna wynosi za samochód ok 0,84. ZG ma zwrot w wysokości 75%(tniemy koszty) To oznacza, że średnie 200zł powstaje już przy odległości 150km od Warszawy.

  Oczywiście są zniżki, łączenie przejazdów, kiedyś były bilety weekendowe - ale to nie zmienia postaci rzeczy, że 8kPLN i tak trzeba zarezerwować i tak.
  A lepiej tyle przewidzieć (najwyżej zostanie), niż się potem martwić, że zabrakło.

  MAcMAc,
Zastanawiasz się - skąd wziąłem cenę 210zł za podróż w obie strony pociągiem EIP w 2 klasie pomiędzy Katowicami a Warszawą?..

Gdybyś rzeczywiście kliknął w ten link (https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/krajowe/promo/) to miałbyś odpowiedź podaną wprost na tacy.

ad. 1
SuperPromo:
Cenisz swój czas? Lubisz podróżować szybko i wygodnie?
Skorzystaj z komfortowych połączeń EIP i EIC w cenie kategorii ekonomicznych.
Dzięki ofercie Promo Expressy PKP Intercity to nie tylko komfort i atrakcyjny czas przejazdu, ale również dogodna cena, niższa nawet do 55% od ceny bazowej!

Oferty Super Promo oraz Promo są ofertami limitowanymi, kupuj więc bilet nawet 30 dni przed podróżą! Kupując z wyprzedzeniem masz podwójną szansę na najatrakcyjniejsze bilety z oferty Super Promo i Promo, a po ich wyczerpaniu możesz jeszcze skorzystać z nielimitowanej oferty Wcześniej - Taniej i cieszyć się biletem tańszym od ceny bazowej, nawet do 6. dni przed podróżą. Dodatkowo kupując wcześniej, zapewniasz sobie gwarancję miejsca siedzącego.


..czyli jak wcześniej kupisz to mniej zapłacisz (tak jest w zasadzie wszędzie).

ad. 2 - pomijam
ad. 3 - pomijam

ad. 4
Skoro wozicie się w 40 osób z Rybnika & Katowic do Warszawy to pozostaje tylko PolskiBus lub wynajem pojazdu.

Za 40 osób x 36zł (oferta PolskiBus w obie strony pomiędzy Katowicami a Warszawą) zapłacicie 1440zł (cena za wszystkich).

ad. 5 - pomijam


ps.
Bilety weekendowe nadal są w PKP IC wesoły

https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/krajowe/  PRZEJDŹ NA FORUM