Obraz systemu Debian na komputer jednopłytkowy ALIX z uzupełniem o programy radioamatorskie
APRX, Direwold, MMDVMHost, SvxLink i inne
  sp5iou pisze:

  Bawiłem się dość ostro linuxem w latach 90-tych. Kompilacja jądra pod jakieś adobyczne karty sieciowe, sieć packet radio etc i widzę że to podobna zabawa.
  Znalazłem na All... takiego Alixa:
  ALIX 2C Geode LX800 256RAM ROUTERBOARD WRAP POE
  http://allegro.pl/alix-2c-geode-lx800-256ram-routerboard-wrap-poe-i7028807911.html
  Nawet niedrogo.
  Czy to właśnie na czymś takim da się ten image uruchomić?
  W szpargałach pewnie znajdę CF 4GB i zasilacz, który to popędzi.
  Na PC mam w wirtualnej maszynie jakiegoś linuksa to się da zrobić dd.
  Jeśli tak to kliknę tę płytkę i zrobie do niej obudowę na drukarce 3D.

  A tak BTW. To ten image powinno się dać uruchomić choćby pod VirtualBox i pobawić się na Pececie czy mam słuszną rację?Taki ALIX podejdzie bez problemu. Pytanie tylko który interfejs ethernet przerywa, bo jest taka informacja w aukcji. W razie czego będziesz sobie musiał ręczne podedytować /etc/network/interfaces żeby w ogóle dostać się do tego wesoły Jeżeli chodzi o sterowniki do odczytu systemu plików ext4 to tutaj jest sterownik pod windowsa http://www.ext2fsd.com/ Ewentualnie pamiętam z czasów WinXP, że Total Commander Deluxe miał wciepaną wtyczkę i generalnie z ext2/ext3 działała bez problemu. Jak jest z ext4 nie wiem ale w razie niemca można zawsze obraz wrzucić jeszcze raz jak rozwali system plików ,)

Na Virtualbox powinno banglać bez problemu (nie sprawdzałem czy sam format pliku obrazu pasuje pod VB). Tylko np direwolf będzie trochę bez sensu jadł procesor, bo jest skompilowany bez SSE.

I jeszcze wazna rzecz się mnie przypomniała... Direwolf z distro nie będzie działał, bo wymaga conajmniej i686 czyli SSE.


  PRZEJDŹ NA FORUM