Reversebeacon telnet serwer w Polsce?
    sp7ivo pisze:

    Operatorzy różnie podchodzą do tego zagadnienia. Są tacy, którzy korzystają tylko ze swojego skimmera twierdząc, że wtedy mają tylko spoty słyszalne w danej lokalizacji. Krzysiu sp7giq, czyli nr 1 polskiego contestingu robił próby z lokalnym skimmerem. Bardzo szybko zaniechał takiej praktyki. Według mnie reversebeacon daje o wiele więcej informacji i lepszy przegląd sytuacji na pasmach.
    Jako ciekawostka, lokalnego skimmera używałem w zawodach krajowych w czasach, gdy brałem udział "na wynik" i przykładałem się do zawodów. W takim przypadku dostawałem spoty kilka, kilkanaście sekund wcześniej niż z reversebeacona, to wystarczyło wielu przypadkach, aby "zaliczyć" nowo pojawiającą się stację przed pile-upem, który generowany jest przez spot na rbn-ie. Szczególnie pod koniec zawodów, hi.
    Bogusław sp7ivo


OK, to cenne spostrzeżenia. Oczywiście zakładając wątek miałem na myśli właśnie ten fakt, że słyszysz to co jest słyszalne w Twojej lokalizacji.
Ciekawe dla mnie jest to, że u doświadczonych operatorów nie wprowadziło to "rewolucji" w kontekście osiąganych wyników.
A dla faktu bycia na częstotliwości kilka sekund wcześniej pewnie warto wesoły Dlaczego zatem go wyłączyłeś? (...)

Przy okazji, możesz powiedzieć jakiego softu używasz? Mój "mentor" nie uznaje niczego po za WinTestem.
Używam obecnie maka i na razie działam na RumLogNG.

Do contestungu i Windows robiłem już kilka podejść i mam prozaiczny problem. Windows10 i mój USBtoSerial na układzie Prolific ma poważne problemy objawiające się błędami w kluczowaniu smutny

Pozdrawiam.


  PRZEJDŹ NA FORUM