Yaesu FT-950
pierwsze wrażenia z grup dyskusyjnych
Marku. Musisz podać nieco więcej informacji, w czym jest dokładnie problem, żeby można było Ci pomóc, bo mogą być dwa główne problemy - z modulacją i z PTT. Przede wszystkim napisz, czy podczas przejścia na nadawanie w programie DM780 jednocześnie przełącza ci się radio na nadawanie - a po prostu brak jest tylko modulacji. Czy występuje drugi problem- zwyczajnie radio nie przełącza się w tryb nadawania (problem z PTT).

W przypadku pierwszym, tzn radio przełącza się w tryb nadawania TX a brak modulacji - sprawdź, czy przełączyłeś w radiu przyciskami MODE z modulacji SSB na PKT. W przypadku gdy w radiu jest tryb SSB, gniazdo RTTY/PKT jest odłączone (zakładam, że poprzez te gniazdo podajesz sygnał z komputera). Oczywiście musisz jeszcze sprawdzić poziom sygnału w menu pozycja chyba nr50 - DATA DT GAIN (standardowo wartość 50, sprawdź, czy nie jest przypadkiem 0)
W przypadku drugim - radio nie przełącza się w tryb nadawania. Nie wiem jak masz rozwiązane strowanie PTT. W moim przypadku było to zrealizowane poprzez Ham Radio Deluxe. W progrmie DM780 --->, Tools --->, Program Options --->, PTT wybraną miałem opcję "via Ham Radio Deluxe". Oczywiście, żeby to zadziałało musi być połaczenie programów DM780 z HRD.  PRZEJDŹ NA FORUM