Aktywności radiowe na ISS
    SP9MRT pisze:

SP3QFE napisał:
    "Ponadto są takie regiony, gdzie ze względu na góry, zabudowę miejską, państwa nad którymi nie przelatuje ISS nie można tam zrealizować łączności bezpośredniej. "
    Ten argument akurat do mnie trafia.
    Mikołowski Klub SP9PKS jest właśnie moim i trójki moich dzieci, dlatego wiedzę na temat organizacji mam z pierwszej ręki.
    Córka miała kiedyś ambicję zorganizowania takiego przedsięwzięcia we własnej szkole. Niestety prócz własnych chęci musi być jakieś zainteresowanie ze strony władz szkoły. Choć to dobra promocja szkoły (zwłaszcza teraz przy różnego rodzaju reorganizacjach szkolnictwa) jak się nie znajdzie jakiś miłośnik (pasjonat) we władzach szkoły lub w gronie pedagogicznym, to efekt ten sam co brak radiowego zasięgu ISS.
    Swoją drogą ciągając trójkę dzieciaków po eterze i zarażając ich urokami radia sam prowadzę edukacyjną krucjatę.
    Pozdrawiam Mirek SP9MRT

No to widzisz Mirku - działaj! Masz wiele możliwości - dopnij je tylko razem w jedną całość. Powodzenia!