SN0HQ - dyskusja
Dyskusja z wątku "Jaki chcielibyście mieć Związek"
  sp3mil pisze:

   canis_lupus pisze:


   Po co kombinować, jak certa SSL można mieć normalnego za free? I nie trzeba się kochać z wildcardami jak to jest zrobione na pzk.org.pl.

  Nie znam się za bardzo na aktualnych zagadnieniach związanych z prawem i certyfikatem ssl, na pewno jak ssl kupujesz to sprzedawca gwarantuje jakąś tam odpowiedzialność w określonych sferach. Przynajmniej kiedyś tak było jak się bawiłem certyfikatem do SMTP z ciekawości (nie wiedziałem jak pozyskać darmowe).

  Jak jest z darmowymi w aspekcie odpowiedzialności to nie wiem. Dyplomy, grawetrony, pucharki i karty swoje kosztują jak tu piszą.

  Co do zawodów - nie startuje nie startowałem i nie zamierzam startować w żadnych z definicji (brakuje tylko żeby się do logu doczepili wesoły. Nie mówiąc o KF - przecież toto jest może przydatne na jakiś pustkowiu (sens, zakłócenia, trudności z antenami zwłaszcza przenośnymi) a nie w normalnym PL. Pomijam brak korespondentów do sensownej pogawędki (zwłaszcza na cyfrówce) - zestawienie z Internetem jest totalnie druzgocące nawet jak odrzucić handel. Pogawędki na UHF FM czy ewentualna integracja z sieciami TCP/IP to co innego naturalnie. Więc mi tu z klozetem nie wyskakiwać, betoniarkę to nie ja postawiłem wesoły

  Reszta dyskusji jest jak najbardziej na temat. Skoro admin narzeka na koszty na publicznej grupie to musi spodziewać się riposty. Pomijam że PZK winno być zainteresowane składkami tych co nie płacą aktualnie a robicie wszystko żeby zniechęcać.


Piszesz nie w tym temacie. Serwery SN0HQ nie potrzebowały żadnych certyfikatów SSL. Szyfrowanie danych i inne zabezpieczenia szły całkowicie inaczej.
Temat tych certyfikatów do tego tematu wprowadził ten, co zassał taką informację w okolicach publicznego WC.

EDIT
Tak to wyglądało w 2015 roku
https://pzk.org.pl/news.php?readmore=3476


  PRZEJDŹ NA FORUM