Mazowiecka Amatorska Siec Ratunkowa PZK na 8. Nocy w Instytucie Lotnictwa
    sp9nrb pisze:

Odezwali się specjaliści co to na paśmie podadzą pogodę, imię psa i teściowej, kolor kupki, kolor mikrofonu i kierunek skrętu kabla mikrofonowego itd wiele nie potrzebnych informacji a na koniec dziwią się, ze zapomnieli podać korespondentowi raport i QTH. To jest tak, gdyby piękna Szeherezada z Tysiąca i Jednej Nocy rozwinęła przed wami wizję tej jednej nocy, tylko zapomniała podać gdzie jest ten harem i kiedy się tam macie zjawić. Jest podstawowa zasada informowania: co, gdzie, kiedy. lolzawstydzony

Szkoda, że Kolega musi tutaj wygłaszać swoje prześmiewczo-uszczypliwe opinie, kierując je w stronę Kolegów zrzeszonych w SP EmCom. Gdyby one chociaż były jakkolwiek uzasadnione, to ok. Niestety nie są. Warto zauważyć, że za każdym razem "podawanie pogody" podparte było podaniem imienia i QTH operatora stacji. Kiedy sytuacja była dynamiczna, np. w SP3, wówczas utworzyła się grupa stacji, przekazująca informacje do stacji Net Control. Aż chce się postawić pytanie, czy dyskusje na 80m, po każdej wymianie zdań kończą się znakami, czy Koledzy którzy się znają wiele lat, gdy się spotkają na pasmach, za każdym razem podają sobie raporty i QTH? Na pewno nie. Działania SP EmCom przebiegły bardzo dobrze, przyniosły pozytywny skutek i korzyść w postaci zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu lotniczym dla 2 lotnisk: cywilnego - Poznań Ławica i wojskowego Poznań Krzesiny (sprawa awarii oświetlenia przeszkodowego komina w Mosinie k/Poznania).
Przede wszystkim jednak widać, że niektórym krótkofalowcom CHCE SIĘ cokolwiek zrobić, inni wolą głupoty pieprzyć, byle pieprzyć...

A jak już uszczypliwości, to sięgając do Księgi Tysiąca i Jednej Nocy, warto wiedzieć, że "nie" z przymiotnikami piszemy razem (...wiele nie potrzebnych informacji...) zmieszany