Historia radiotechniki, krótkofalarstwa, stare lampy elektronowe - metalizowane, metalowe
Czego dyletant nie zna - to wyśmieje
    adamn pisze:

Skandal!

Współcześnie na zajęciach praktyczno-technicznych w szkole (wiem, bo mam dzieci w wieku szkolnym) nie uczą ani obróbki krzemienia, ani skórowania koźląt, ani (o zgrozo) rozpalania ognia przez pocieranie drewienek. Jak te dzieci maja przetrwać zimę się pytam?

A wracając do google - wszystko da się znaleźć, trzeba tylko umieć szukać.

Ale też nie uczą jak się przyszywa guziki, jak się ceruje rozdarcie nawet na okrętkę, jak śrubokrętem dokręcić poluzowaną śrubę. Jak korzystać z podstawowego sprzętu AGD w mieszkaniu. Jeszcze nie tak dawno praktycznie każdy po 8 klasie sam umiał sobie naprawić rower. Co inteligentniejsi potrafili naprawić motorower. Dzieci potrafiły przygotować sobie podstawowe potrawy. A dziś cała nauka w zakresie prac techniczny sprawadza się do opowiadania bajek o BHP, bo szkoły pozbyły się pracowni z prawdziwego zdarzenia. A wnuczki aby zobaczyć jak wygladają narzęzia do drewna metalu to muszą iść do któregość z dziadków lub na wagary do marketu budowlanego.