Historia radiotechniki, krótkofalarstwa, stare lampy elektronowe - metalizowane, metalowe
Czego dyletant nie zna - to wyśmieje
    EI2KK pisze:

sp9uxy pisze:

Przecież lampy są nadal używane i pewnie będą. Ale w szkołach o profilu elektronicznym już
      nie przekazuje się tych wiadomości. A szkoda.

Tak, są užywane, tylko jaka jest liczba nowych urządzeń produkowanych 'na lampach'?
    Jakie są tendencje w konstruowaniu urządzeń elektronicznych?
    Czy nie wydaje ci się, że programy nauczania są przeładowane informacjami których nigdy potem się nie używa?
    O ile rozległa wiedza ogólna jest czymś porządanym, o tyle nauczanie niszowych zagadnień z zakresu przestarzałych technologi jest bez sensu...

Ilu z was uczono o poszczególnych orbitach elektronów i o tym co się dzieje jak elektron zmienia orbitę?
    A ilu z was wykorzystuje tą wiedzę w życiu codziennym lub w pracy..?

Dlaczego uważasz że 'szkoda że nie przekazuje się już tych wiadomości w szkołach o profilu elektronicznym'?

Zgodzę się że pewna wiedza ze szkoły w życiu jest mało potrzebna, ale świadczy
o pewnym poziomie wykształcenia, obycia, świadomości.

W latach 80-tych uczęszczałem do Technikum Łączności i o lampach tylko wspomniano.

Jak to nie produkuje się nowych urządzeń lampowych, a wzmacniacze HiFi lampowe.