Burzenin, pierwsze podsumowanie
  SQ3SWF pisze:

   SP2IPT pisze:

   4. Precz z preczem! To tak odnosnie dozwolonych emisji na UKF. Przydalaby sie jakas normalna stacja z poziomymy/krzyzowymi antenami kierunkowymi zeby pokazac ludziom, ze Baofeng to nie wszystko oczko

   pz


  Taka stacja nie była planowana, ale powstała spontanicznie i zgromadziła spore kółko obserwatorów... W piątek, w trakcie niesamowitej zorzy (gdy SQ5AAG odbierał zorzowe CW na ręczniaku...) podpiąłem FT-290 pod ARISS-owe 9el i z Czesławem JSG próbowaliśmy wołać co mocniejsze stacje na CW - z racji małej mocy (i dużych pileupów) - z wiadomym powodzeniem oczko miny niektórych były dość zdziwione słysząc na 2m stacje DL/SM/LA/OZ/OK (także SSB).

  Sporo kolegów dziwiło się też widząc jak mocno na mojej małej, ręcznej Yagi grzmią beacony satelitów XW-2 o mocy 50 mW.. na ponad 2000 kilometrów wesoły Cieszę się że wzbudziło to zainteresowanie i mam nadzieję, że ktoś złapie bakcyla wesoły (do łączności też, nie tylko do słuchania beaconów).

  Ad.3 - pokryło się z obiadem, sporo osób zajadało się gulaszem w tym czasie.


Kuba.Robiliśmy z Piotrem MG takie prezentacje. Anteny poziome w Burzeninie nie dokońca się sprawdzają bo wiadomo cisza na paśmie jak nie ma zawodów lub warunków. Ale prezentacja łączności przez satelity była robiona na poprzednich zjazdach. W ktorys Burzenin z pod wiaty odbieralismy wypuszczny przez Tomka SP9UOB balon z odleglosci ponad 300 km. Mielismy wysoki maszt i dlugi kierunek na 70 cm. W tym roku postawiliśmy na relaks bez sprzętu i zobowiązań. Może w przyszłym roku zrobimy taka stacje. Olgierd SQ3SWF w tym roku pięknie pracował z 2 trx robiąc QSO via sat.


  PRZEJDŹ NA FORUM