Skradziony TS-450S
    SP9GMK pisze:

Efektywniej byłoby opracować rozwiązanie systemowe stanowiące pewien rodzaj zabezpieczenia w razie W. Dziś zginęło radio, co będzie jak za jakiś czas podczas jakiegoś zlotu (np. łosia) ktoś sobie ,,pożyczy" R140-tke? Też będziecie organizować ściepe zamiast dochodzić odszkodowania od ubezpieczyciela?

Jeszcze raz powtarzam.
Jest różnica pomiędzy ubezpieczeniem, a ubezpieczeniem obowiązkowym, a Ty zaproponowałeś ubezpieczenie obowiązkowe.
Proponuje jednak zapoznać się z podstawami prawnymi.

Po drugie w tej konkretnej sytuacji stawiam 100:1 że ubezpieczyciel odmówiłby wypłaty odszkodowania i wygrałby.

a) Sprzęt nie był pod właściwą opieką i nie był w ogóle chroniony co stanowi rażące niedbalstwo i wyłacza z automatu odpowiedzialność ubezpieczyciela.
Oczywiście przywłaszczenie nawet gdyby leżał na ławce jest złodziejstwem i powinno być ścigane.

b) po zdarzeniu nie powiadomiono policji

A propos ściepy to cieszę się, że towarzystwo okazało się solidarne, ale zastanawia mnie jedna rzecz.
Napisano tutaj, że transceiver stanowi własność osoby prawnej czyli Ligi Obrony Kraju.
I co? Na gębę go spiszą ze stanu? Bez protokołu policji?
A może na oświadczenie, że najpierw został skradziony, a potem spadł z wysokości i wpadł do jeziora?
A może ze zrzutki zostanie po cichu kupiony inny egzemplarz leciwego dosyć sprzętu i podłożony sztuka za sztukę?
Czy Wy nie widzicie, że to cuchnie na odległość.
Chyba napiszę do LOK zapytanie w jaki sposób zaksięgowali tą kasę.

SP9GMK pisze:

Ale czywiście wszystko teraz jest dobrze...nie potrzeba żadnych ubezpieczeń, bo przecież nic się nikomu ze sprzętem nie dzieje. A że są inni w Polsce co potrafią dobrze sprawę rozwiązać? A tam, po co się wzorować...

Teraz dla odmiany mam się rozczulić jaki to jesteś biedny bo Twoje pomysły zostały skrytykowane?
Już biorę chusteczkę.

Wykazujesz się nieznajomością regulacji prawnych i różnic pomiędzy oboma związkami, ale idziesz w zaparte.
A jak ktoś ma inne zdanie niż Ty to jaki punkt widzenia reprezentuje? Brukseli czy Berlina?