Skradziony TS-450S
    SQ3ET pisze:

Brak konsekwencji :
    Znak wywoławczy identyfikuje stację a nie osobę - członka PZK... i może zostać zmieniony w każdej chwili. A data uzyskania uprawnień operatorskich - co ma do tego PZK? To są sprawy leżące w kompetencji Prezesa UKE.

OK - znak identyfikuje stacje a nie osobę...stąd można umieścić tekst w stylu ,,Posiadacz niniejszej legitymacji jest operatorem amatorskich stacji radiowych o znaku wywoławczym .... i jest uprawniony do korzystania z obsługi CB QSL PZK"
Większość członków znaków nie zmienia raz w miesiący czy nawet raz w roku - co najwyżej raz na kilka lat, stąd jeśli by nawet przy tej okazji miała nastąpić wymiana legitymacji to nie byłby to jakiś wiekszy koszt ani logistyczny ani finansowy.

Co do uprawnień operatorskich: Oczywiście są one w kompetencjach prezesa UKE, tym niemniej świadectwa są dożywotnie(w przypadku radioamatorów) i nic by nie stało na przesszkodzie aby datę ich uzyskania umieścić w legitymacji. Ponadto jakiś czas temu były głosy odnośnie tego, że w przyszłości może egzaminy na uprawnienia operatorskie przekazane mogłyby być stronie społecznej (np. PZK) stąd patrząc perspektywicznie przynajmniej na terenie naszego kraju członkowie PZK posiadający ważne legitymacje mogliby mieć przy sobie poręczne potwierdzenie posiadania uprawnień operatorskich zamiast targać cały kartonik certyfikatu HAREC. Trzeba myśleć przyszłościowo.
Ogólnie to taki luźny pomysł na ten moment - i bardziej chodzi o to aby nowa legitymacja członka PZK realnie coś poświadczała (choćby ubezpieczenie sprzętu). Okazja do jej wprowadzenia to czas nowelizacji statutu,który ma podobno nastąpić za czas jakiś.

P.S. Przepraszam za OffTopic

EDIT:
    SQ3ET pisze:

SP9GMK pisze:

Też nie do końca bo mając świadectwo klasy C mozna udać się ponownie na egzamin i zdobyć świadectwo klasy A...

Na to też jest rada: Można wprowadzić oznaczenia typu: data uzyskania uprawnień w kategorii C, Data uzyskania uprawnień w kategorii A czy nawet przydzielona ,,licencja SWL" oczko