Znaki stacji krótkofalarskich
HF, SN, SO, SP, SQ, SR, 3Z
    SP9GMK pisze:

- Czy istnieje opracowana ,,ujednolicona podstawa programowa" dla szkoleń/kursów przeznaczonych dla nowych radioamatorów? Jeśli tak, to gdzie można ją znaleźć i kto ją opracował?
    - Czy istnieje opracowany ,,sylabus szkolenia" zgodny z podstawą programową dla szkoleń radioamatorów/osób nowych w krótkofalarstwie? Jesli tak, to gdzie mogę się z nim zapoznać?
    - Czy został opracowany ,,plan wynikowy" szkolenia dla nowych radioamatorów, czyli taki dokument, który definiuje zakładane efektu szkolenia, przewidywane kompetencje, umiejętności i wiedzę nabyte w trakcie kursu. Jeśli tak, to gdzie mogę się z nim zapoznać?
    - W jaki sposób odbywa się merytoryczne i praktyczne przygotowanie kadry prowadzącej kurs lub poszczególne jego części? Konkretnie jaki jest zakres wymagań merytorycznych od kandydata na ,,szkoleniowca", czy osoby takie odbywają przeszkolenie z zakresu dydaktyki, metodyki nauczania. czy poznają podstawy psychologii/pedagogiki, wreszcie czy mają możliwość praktycznej prezentacji zdobytych kompetencji np. poprzez przeprowadzenie ,,pokazowej części kursu/wykładu"?
    - Jak wygląda baza lokalowa do prowadzenia takich szkoleń czy to na szczeblu krajowym (w siedzibie ZG PZK) czy też okręgowym/terenowym (siedziby oddziałów terenowych lub kluby)? Rozumiem, że Związek/kluby dysponują salami wykładowymi, rzutnikami, tablicami multimedialnymi, stołami do prac elektronicznych z uziemieniem, stanowiskami do lutowania, odpowiednim zabezpieczeniem P.POŻ tak aby kurs mógł przebiegać sprawnie i bezpiecznie.

A co zrobiłeś, żeby coś z tego zmienić?