Znaki stacji krótkofalarskich
HF, SN, SO, SP, SQ, SR, 3Z
    rad_n pisze:

sp9uxy pisze:

Będzie OT ale jak SP9GMK o myślistwie to ja na to:

Myśliwi chwalą się że dbają o zwierzęta leśne i dokarmiają, ano nie robią tego
      ot tak z dobrego serca, jak dobrze żyją zwierzęta to potem można je dobrze zabić.
      Argument że są potrzebni do selekcji, też jest chybiony bo od dawna przyroda
      sobie z tym radzi.

Mam nadzieję że SP9GMK wie o tym po tych spotkaniach, podczas których uczy się.

To oczywiste że zarówno do myślistwa jak i krótkofalarstwa idzie się przede wszystkim z powodu zainteresowań (hobby) a nie z poczucia "misji społecznej". Wiadomo że zarówno zwierzyna da sobie znakomicie radę bez myśliwych jak i państwo sobie da znakomicie radę bez krótkofalowców. Nic do myśliwych nie miałem do tej pory, ale nie podobają mi tendencja zmian jakie zachodzą w Prawie Łowieckim - od tego roku na przykład jak sobie myśliwi wymyślą polowanie zbiorowe na jakimś terenie, to nie ważne że jesteś posiadaczem pola czy lasu, masz "spier...ać do domu" bo akurat myśliwi postanowili uprawiać swoje hobby i jeśli będziesz przebywał na terenie ich polowania to popełniasz wykroczenie. Dodatkowo od 2018 roku budżet państwa (czyli my wszyscy) będziemy się dorzucać do odszkodowań za szkody jakich zwierzyna łowna dokona (wprawdzie szacuje się, że to będzie tylko około 30-40 milionów, czyli około 2zł rocznie na każdego podatnika, ale mimo wszystko skoro myśliwi chcą gospodarować zwierzyną łowną, to niech też ponoszą za to odpowiedzialność - tak było do tej pory i było ok).

Nie polowanie tylko zabijanie. Polowanie jest wówczas jak szansa zwierzyny i zabijającego jest
taka sama. Teraz zwierzyna nie ma szans ucieczki, no chyba że zabijający jest za mocno pijany.