Stacje kontestowe, Złe zachowanie na paśmie.
    SP7Q pisze:    To że ty chciałeś tu i teraz bo tak powołać dx też jest zachowanie nie fair, spojrzeniem tylko na swój koniec nosa. Jest kalendarz zawodów i każdy wie kiedy i co się dzieje. Poza tym nie mamy tylko 2 pasm. Mnogość pasm WARC pozwala nie budzić się nie będąc partycypantem zawodów. Poza tym często jest tak że zawody są np tylko rtty, czy np SSB i na innych wycinkach łatwo znajdziemy miejsce dla siebie.

    Jak to mawiają przepisem na szczęście jest nie spinać i nie szarpać smyczy oczko

    Można Tupac nogami i się irytować, a można pójść na inne pasmo, lub spróbować innej emisji o której jedynie słyszeliśmy i odkryć nowe horyzonty.


Jest pewna zasada, jeżeli ktoś nadaje w jakimś fragmencie pasma to ustawiam się tak żeby mu nie przeszkadzać. Byłem pierwszy i wołałem CQ od 15-20 minut, nie mógł mnie facet nie słyszeć zwłaszcza że nawet gdyby nadawał z kierunku to wychodził u mnie na 59+ więc musiał być w moją stronę skierowany. Po prostu postawił się w moim fragmencie pasma, przywalił większą mocą i czekał aż odpuszczę . No i musiałem odpuścić bo nie było sensu się męczyć. Więc gdzie jest moje zagranie nie fair?
Dodam że fragment był przeznaczony do łączności DX. Co do kalendarza zawodów. Niestety mieszkam w dużym mieście , wypady na weckend na wieś nie są częste , a nie mam zamiaru urlopu czy wolnego czasu dostosowywać do kalendarza zawodów .A to że akurat w ten weckend były " jakieś tam zawody", bo dla mnie takie zawody to na chwilę obecną nic szczególnego , to można powiedzieć że miałem pecha albo z powodu że były zawody , albo że nie jestem nimi zainteresowany. Dla mnie zawody to jeszcze na UKF są ok bo na KF to wygląda to tak że kto ma większą moc i działkę z zestawem anten wygrywa. Chciałem poruszyć po prostu temat że stacje pracujące w zawodach robią co im się podoba nie patrząc na innych. W terenowym QTH akurat w chwili obecnej mogłem pracować na tych dwóch pasmach, po za tym na 17m nic się nie działo.

Niestety po wypowiedziach widzę że jest przyzwolenie na takie zachowanie w naszych szeregach, więcej oburzenia słychać jak ktoś komuś na 80m ustawi się obok podczas zwyczajnego żucia szmat niż jak ktoś chce pracować ze stacjami DX.


  PRZEJDŹ NA FORUM