Stacje kontestowe, Złe zachowanie na paśmie.
No i wszystko rozumiem, nie ma rady i tyle. Trzeba będzie się po prostu przyzwyczaić , a będzie trudno bo mam chyba jakieś uczulenie jak słyszę stacje IZ albo EA wydzierającą mordę w pile up po 2-3 razy za jednym zawołaniem to mnie szlak trafia. Albo stacja woła QRZ, a tutaj facet z IZ woła raz , za nim zawołam ja , a facet (którego słyszę na +20)ponownie drze mordę wołając tym razem dwukrotnie swój znak często już na odpowiadającej dalekiej stacji. Inny przykład, ludzie nie słyszą dalekiej stacji ale wołają w pile up (widzą jedynie na dx claster). Stacja DX mu odpowiada a ten ponownie woła i tak po kilka razy.

    rad_n pisze:

      sq9kdt pisze:

      czy można takie zachowanie nagrać, lub cokolwiek i zgłosić do odpowiednich służb?


    To nic nie da, bo taka stacja nie narusza warunków swojego pozwolenia. Każdy ma takie same prawa do pasma i dopóki ktoś nie jest piratem, to służby nie wnikają (a nawet jeśli chciałyby się tym zająć, to nie mają narzędzi prawnych - nadawanie na pasmach amatorskich przez osobę posiadającą pozwolenie amatorskie nie jest wykroczeniem bardzo szczęśliwy).


Czyli co do puki ktoś nie jest piratem może grzać w antenę nawet 5 KW?

Wczorajsza sytuacja - Stacja z Rumuni woła CQ Contest, ja stoję 10 Khz niżej a ta śmieci mi na paśmie na s7. Zapytałem go z jakiej mocy pracuje a ten że z 1 KW. No i co dalej się wydzierał, nic nie dało to że upomniałem go iż słychać go 10Khz w lewo i w prawo. Nie dość że prawdopodobnie pracuje z mocy której nie ma w pozwoleniu (miała zwykły znak) to jeszcze z urządzenia nie prawidłowo wykonanego które śmieci po całym paśmie.To nie podchodzi pod piractwo? Można sobie tak nadawać? Ktoś mi zaraz powie że to wina mojego odbiornika( częściowo na pewno) , ale nie raz sprawdzałem na 80m stacje które deklarowały 500W wychodząc u mnie na +40 i po odstrojeniu się o 3 Khz prawie śladu po nich nie było.

Jak to dalej będzie się miało tak jak się ma na i tak zatłoczonych pasmach to można stracić zapał, i nabawić się nerwicy. (Lub kupić QRO i robić to co reszta)

Pozdrawiam


  PRZEJDŹ NA FORUM