SP Emcom po co to ??
Koledzy. Jeżeli nie przeczytacie. Ustawa z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Tak długo nie wpiszecie się w system zarządzania kryzysowego i obronny. Krótkofalowcy i ich sprzęt będzie potrzebny dla OC (Organy w każdej gminie i powiecie). Dla PCK i innych organizacji niosących pomoc humanitarną. oraz organizowanie zastępczych punktów łączności dla ludności w sytuacji, gdy sieci komórkowe zostaną uszkodzone, wyłączone selektywnie lub całkowicie. (Ustawa Prawo telekomunikacyjne). Inna jeszcze nisza to operatorzy agregatów prądotwórczych (kiedyś wojsko szkoliło ich na potęgę dzisiaj już ich brakuje). Pamiętajmy, że w akcjach ratunkowych mamy być skuteczni a nie dobrzy. Inaczej będziemy szóstym kołem do wozu i to jeszcze przebitym.