Fajne Obiekty na APRS
OK1COM-10 w akcji
Czy te informację mają sens czy nie - to już każdy ma swoją opinię. Mi się to bardzo podoba. Nie wiem jak w waszych rejonach ale u mnie to stacji pracujących na radiowym APRS jest garstka. W przypadku obecnych anomalii pogodowych takie dane są bardzo przydatne. Co do pozycji sond meteo - ja na nie nie poluję ale jest stado osób ganiających za nimi. W przypadku stacji mobilnych kątem oka widzimy na dużych wyświetlaczach co się dzieje w okolicy - obsługa telefonu z programem APRS jest lekko niebezpieczna.
Szkoda też, że ramki z sieci nie trafiają do węzłów radiowych - tak jak ma to miejsce np z systemem ECHOLINK. Można by przecież filtrować tylko te np 100km od Igate. Sporo ludzi wykorzystuje aplikacje na Androida ze względu na brak jakichkolwiek dodatkowych kosztów a my nie mamy szans ich zobaczyć na urządzeniu radiowym z APRS.

Zastanawia mnie jeszcze 1 rzecz - dla czego APRS działa 1200bps? co stoi na przeszkodzie przełączyć się na 9600bps? Każde współczesne radio umożliwia transmisję z taką prędkością.