Dobra dusza z Analizatorem antenowym UKF i kilkoma antenami dookólnymi na testy w Bielsku-Białej
Miernik natężenia na nic się tu nie przyda. 5 metrów od anteny nic nie jestem w stanie dać, bo musiałbym wyskoczyć przez okno albo mieć zwyżkę wesoły Poza tym chodzi o to aby mieć wykres w funkcji frekwencji aby wiedzieć gdzie to się w ogóle stroi.

Przyczyn tego zachowania może być kilka
1. Badziewny kabel do anteny. kupiłem RG58 w Nowym Elektroniku i takiego śmiecia jeszcze w rękach nie miałem. Cieniutka żyłka główna (przynajmniej miedziana) a ekran to łącznie 20 drucików alu + folia

2. Uszkodzona antena. Fiberglas był popękany wzdłuż bo ktoś u kuriera na tym stanął butem, może oprócz rurowej obudowy coś się w środku uszkodziło.

3. Przeszkadza daszek nad balkonem, który w pewnym miejscu jest ~20cm od anteny, choć nie wydaje mi się żeby on miał aż tak mocny wpływ. Generalnie antena jest jakieś 60~70cm odsunięta od ściany a jej górna część wystaje ponad dach bloku (mieszkam na ostatnim piętrze)

Generalnie antenę sprawdzam na koskowej górze SR9P na której mi najbardziej zależy. Na ćwiartce na podstawie magnetycznej umocowanej do tej balustrady jest słaba trójka... I na tej V2000 też jest słaba trójka smutny Pomimo tego, że to ma być 2 x 5/8. Normalne zachowanie to nie jest...