Jednopasmowa homodyna.
Oczywiście nic nie jest proste ale mamy SP-HM i wspaniałe doświadczenia kolegów opisywane tam i również w wielu innych miejscach. Mamy polski akcent w bibliotekach Arduino dla Si5351 i wiele innych zebranych doświadczeń. Czy ja się nadaję na Burzenin to inna bardziej osobista kwestia. Nigdy jeszcze nie brałem w nim udziału (czego żałuję) Wspomniałem o tym z uwagi na przekonanie, że osoby tam się udzielające mają i wiedzę i praktyczne doświadczenie w opracowywaniu takich projektów. Odróżniam zbudowanie działającego prototypu od przygotowania opracowania, które w różnych warunkach będzie powtarzalne, działające i nie zniechęci do budowy. To na pewno jest dość trudne i jak widać po losach znanego konkursu trudno też osiągnąć (z różnych względów) motywację do działań pro publico bono.

Co do części cyfrowej uważam jednak, że jest 'całkowicie do ogarnięcia' są gotowe biblioteki i procedury. Przy sprawdzeniu prototypu nadajnika WSPR na Si5351 najwięcej czasu zabrało mi zbudowanie satysfakcjonującego LPF'a. W takim jak ten projekcie przydałby się ktoś kto ma większe doświadczenie z częścią analogową właśnie czyli opisywane powyżej przesuwniki czy choćby PA w klasie E (chyba wyjątkowo jednopasmowe). Szukałem kiedyś, też tu na forum, rozwiązania dla takiego PA przy niskim napięciu zasilania.http://www.norcalqrp.org/files/Class_E_Amplifiers.pdf

Co do praktyki wykorzystania Si5351 mogę dorzucić tylko, że pracuje stabilnie zarówno z kwarcami daleko poza katalogowym zakresem jak i z generatorem zewnętrznym (np TCXO)


  PRZEJDŹ NA FORUM