Ćwiczenia łączności kryzysowej
    SQ7RF pisze:

rzuć hasło wyjazdu wtedy zobaczysz las rąk

Rzucam, kol. SQ5NWR zglosil pomysl takiego wyjazdu. Liczę,ze w gronie obecnych tu ludzi znajda sie chętni. Wnioski urlopowe juz wypisane?

Po przeczytaniu calego wątku proponuję,aby koledzy,ktorzy wiedza co Emcom powinien zrobic i jaki sprzet miec przekazali na ten Emcom odpowiednie srodki finansowe lub sam sprzet.

Do kupienia jest:

Pojazd z napędem 4x4.Przystosowanie go do przeprawy przez ciezki teren. Wsytarczająco pojemny do zmieszczenia 2-3 osob. Trzeba go wyposazyc w sprzet lacznosci:
1x KF, 2xUKF w tym DSTAR DMR, 3-4 HT, agregat, kable,anteny,maszty. Przydalby sie mobilny przemiennik VHF. Nawet bardzo.
Do tego pily spalinowe z wyposazeniem. Na upartego moze byc cos na wzor EMCOMM-1.
Proponuje tez sprzet biwakowy,aby ekipa mogla dzialac. Przyda sie tez zestaw szkolen dla kazdej z sieci.
No wiecie... ratownictwo itp. Ceryfikaciki. Wiem,ze dla was to wydatek jak na fajki. Wierze w Was! Wstepnie prognozuje ok 1600 PLN... do przeszkolenia bedzie pewnie ze 20 osob.

Emcom PZK moze wylozyc ok 3-5k PLN. Moze sie uda. Czekam na wasze dzielo! Do roboty! Logowac sie na konta i robic przelewy albo zorganizowac taki sprzet. Chociaz jeden taki pojazd. CHOCIAZ jeden! Nie chcemy byc jak Wlosi i miec pare mln dotacji albo jak jankesi. Wierze,ze tak mocne zainteresowanie emcomem spowoduje,ze pomozecie. To przeciez nasze wspolne dobro.

I zapomnialbym: potrzeba tez kasy na lobbing. Moze jakas kancelaria prawnicza? Nie liczcie tylko na PZK... pokazcie,ze jestescie lepsi niz ta stara organizacja. Pokazcie,ze mozecie wiecej niz ok 300 czlonkow sieci emcomowych w calej Polsce.

Najbardziej aktywny kol. SP5 SWL moze np. sfinansowac postawienie,dzialajacej 24/7 stacji KF WINLINK. Nie mamy na to zaplecza finansowego,a przydaloby sie niezalezne lacze mailowe.