Ćwiczenia łączności kryzysowej
    SWL_SP5 pisze:

Officjalna informacja z "Regionalnego Systemu Ostrzegania":

Jak wół jest napisane:
    Z uwagi na sytuacje związaną ze szkodami po nawałnicach w rejonie Borów Tucholskich możliwe nieprzejezdne lokalne drogi, problemy z łącznością telefoniczną, dostawami prądu i wody pitnej.

SQ7RF pisze:

I czego tu nie ogarniasz możliwe nie oznacza braku

Pożyczam tekst od SQ2MTI
    Grupy EMCOM same nie mogą zrobić nic, to wynika z podpisanych porozumień. Grupy EMCOM prowadzą na określonych częstotliwościach nasłuchy i jeśli Wydziały Zarządzania Kryzysowego uznają że potrzebna jest pomoc EMCOM to na tych częstotliwościach te grupy wołają, jeśli nie ma zasilania WZK wysyła do określonych osób z grupy EMCOM gońca.
    To tak w skrócie. Najwięcej kłapią jęzorem Ci, którzy nic o tym nie wiedzą. To byłoby na tyle, amen

Czego jeszcze nie rozumiesz ????

Czytaj ze zrozumieniem!! - Możliwe są nieprzejezdne drogi ale problemy są z łącznością oraz dostawami prądu.

Te problemy z zasilaniem i łącznością były zaraz po nawałnicy i utrzymywały się przez kilka dni.

Powyższy komunikat z RSO jest kolejnym z kilku a jak wiesz (lub nie?) - w miarę usuwania uszkodzeń obniża się stopień ostrzeżenia od najwyższego aż do zupełnego braku.

"..Grupy EMCOM prowadzą na określonych częstotliwościach nasłuchy i jeśli Wydziały Zarządzania Kryzysowego uznają że potrzebna jest pomoc EMCOM to na tych częstotliwościach te grupy wołają, jeśli nie ma zasilania WZK wysyła do określonych osób z grupy EMCOM gońca.."

Przeczytałeś Robercie to co napisałeś powyżej??? Chodzi mi dokładnie o to >> "..jeśli nie ma zasilania WZK wysyła do określonych osób z grupy EMCOM gońca.."

WOJEWÓDZKIE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO nie może sobie pozwolić na brak zasilania jak piszesz Robercie i zabawę w wysyłanie gońca do osób z EmCom PZK w czasie sytuacji kryzysowej.

W czasie sytuacji kryzysowej pada zasilanie elektryczne, łączność a drogi stają się nieprzejezdne więc nikt z WCZK nie podejmie decyzji by wysyłać do ludzi z EmCom PZK gońca..