Ćwiczenia łączności kryzysowej
Twierdzisz Robercie, że:

SQ7RF pisze:

Amatorskie sieci łączności kryzysowej EmCom PZK współpracując z administracją lokalną, są zobowiązane realizować w razie wystąpienia zdarzeń o charakterze
    kryzysowym
    (np. klęski żywiołowe, katastrofy przemysłowe itp.) alternatywne sieci łączności i przekazywania informacji dot. bezpieczeństwa obywateli,oparte o własne radiowe urządzenia nadawczo - odbiorcze.

Działania powyższe mają być prowadzone w przypadku gdyby:

nie działała łączność podstawowa zarówno cywilna - czyli np. telefony
    jak i profesjonalna używana przez służby, głównie skutkiem braku zasilania w energię elektryczną, czy masowych uszkodzeń infrastruktury telekomunikacyjnej.

W takim razie poniżej informacja z "Regionalnego Systemu Ostrzegania":

Jak wół jest napisane:
Z uwagi na sytuacje związaną ze szkodami po nawałnicach w rejonie Borów Tucholskich możliwe nieprzejezdne lokalne drogi, problemy z łącznością telefoniczną, dostawami prądu i wody pitnej.

Oficjalna informacja o problemach z łącznością oraz brakiem prądu to też za mało by EmCom PZK zaczął działać?..

Ze środków masowego przekazu wszyscy wiemy, że profesjonalna pomoc nadeszła 4 dni za późno..