Ćwiczenia łączności kryzysowej
Z praktyki w zakresie bezpieczeństwa jedno ze stanowisk kierowania w 1997 roku.
1. Na terenie akcji usuwa się wszystkie osoby postronne. Zdarzają się okradanie rannych lub zmarłych, sprzedaż środków pomocy za duże pieniądze i robienie sensacji przeszkadzanie ratownikom oraz nie uszanowanie cierpień i wiele innych śmierdzących spraw.
2. Służby mają na tyle sprawną łączność służbową, że nie potrzebują łączności amatorskiej.
3. W prawdziwym kryzysie telefonia komórkowa jest wyłączana. W tym przypadku łączność amatorska + CB zastępowała niesprawną łączność organów samorządowych.
4. W czasie powodzi sztab amatorskiej łączności na bazie SP9KRT zabezpieczał głównie łączność z samochodami wiozącymi pomoc dla poszkodowanych.
5. Wejście osób postronnych w akcję ratowniczą jest zabronione - głównie z powodu braku formalnego nakazu działania oraz odpowiedzialności za poniesione szkody w czasie akcji -UBEZPIECZENIE. Tu prawnie działają świadczenia osobiste i rzeczowe oraz pododdziały OC.