Ćwiczenia łączności kryzysowej
  sp9mrn pisze:

   SWL_SP5 pisze:   Teraz o współpracy: modelowo powinno być tak, że Emcom startuje na ŻĄDANIE. Nie pakuje się między wódkę a zakąskę, tylko jest wzywany.

   Ludzie odcięci od świata mają zaprosić EmCom PZK do pomocy?! Masakra jakaś..


  Nadal nie rozumiesz. Po to są podpisywane porozumienia z władzami czy służbami, żeby te władze mogły wykorzystać narzędzie jakim jest EmCom.
  WYKORZYSTAĆ.
  Wtedy, gdy będą tego potrzebować.

  A jeżeli tego nie rozumiesz, to spróbuj ze strażakami w czasie pożaru polecieć kogoś ratować z trzeciego piętra.
  No bo przecież trzeba.

  PS tak, wiem, są wyjątki.
Sam człowieku nie rozumiesz!

Skoro powołuje się do życia amatorską grupę specjalistyczną to w razie kataklizmu nie czeka się na specjalne zaproszenie od służb tylko jedzie się pomagać!


Oglądasz TV?..
Widzisz ile ludzi/stowarzyszeń/organizacji pomaga obecnie na Pomorzu usuwać skutki zniszczeń nawałnicy z zeszłego tygodnia?.. Oni nie dostali specjalnego zaproszenia!!


Tak naprawdę to służby leją szerokim strumieniem na krótkofalowców bo na forach krótkofalowcy chwalą się, że są tacy przydatni a co do czego przychodzi to brak im czasu na okazanie bezinteresownej pomocy poszkodowanym przez kataklizmy w Polsce!


ps.
Powódź w 1997 jest prostym przykładem, gdzie krótkofalowcy samodzielnie podjęli decyzję o pomocy i pomagali!!
Wiem co mówię ponieważ sam uczestniczyłem w tej akcji ratunkowej (zresztą w innych też)..


W przypadku Pomorza nawet profesjonalne służby do dziś nie mogą sobie poradzić ze skutkami zniszczeń więc.. każda pomoc jest przydatna a zwłaszcza grupy która uważa się za specjalistyczną!  PRZEJDŹ NA FORUM