Ćwiczenia łączności kryzysowej
    sp9mrn pisze:

Przecież napisałem wielokrotnie - zapewnienie łączności na obszarach na których wskutek zaistnienia sytuacji kryzysowej takiej łączności zabrakło.

Nie do końca rozumiem skąd wziąłeś sobie taką teorię. Jeżeli ją sobie wymyśliłeś, to chyba coś ci się pomyliło. Słyszałeś o jakichś "paniskach" żądających pomieszczeń?

Jest w twoim obszarze zainteresowania - tak jak każdego innego człowieka. Emcom nie ma z tym wiele wspólnego. Oczywiście jako człowiek mający pojęcie o łączności możesz pomóc również w tym zakresie.

A jednak nie padły jak muchy. Mogły paść.
    Trzeba jednak pamiętać, że Emcom nie zastępuje komórek. Jeżeli służby radzą sobie swoim systemem łączności to łączność zapasowa nie jest niezbędna.

Teraz o współpracy: modelowo powinno być tak, że Emcom startuje na ŻĄDANIE. Nie pakuje się między wódkę a zakąskę, tylko jest wzywany. Wspólne ćwiczenia mają na celu nie tylko podnoszenie kwalifikacji ale również ugruntowanie świadomości istnienia sieci zapasowej i możliwości wezwania jej do pomocy w każdym momencie. Nie zapominaj, że wprowadzenie ludzi na obszar zagrożony samo stwarza dodatkowe zagrożenie dla tych ludzi a ich poziom wyszkolenia w zakresie innym niż łączność jest niższy niż wyspecjalizowanych służb - zatem kluczem jest współdziałanie i wykonywanie działań skoordynowanych a nie zabawa w bohaterów z radiami.

MAciek

Ludzie odcięci od świata mają zaprosić EmCom PZK do pomocy?! Masakra jakaś..

Kurde!
SP EmCom (SP Emergency Communications) jest specjalistyczną grupą Polskiego Związku Krótkofalowców a nie bohaterami z radiami!

EmCom PZK rokrocznie robi mnóstwo ćwiczeń a ostatnie miały za cel - przetestowanie wymiany informacji pomiędzy międzynarodowymi sieciami..

A tak na marginesie:
    SP2JAR pisze:

Przelot nad miejscami dotkniętymi przechodzącym frontem burzowym późnym wieczorem 11.08.2017. Zniszczenia całych kompleksów leśnych. Ludzie odcięci od prądu , wody, telefony nie działają, brak zasięgu sieci.

Tak na zakończenie,

Jak widzisz Romanie na ulicy człowieka któremu trzeba wykonać masaż serca to pomagasz mu czy raczej czekasz na służby? Pomyśl zanim odpowiesz!