Ćwiczenia łączności kryzysowej
  sp9mrn pisze:

   SWL_SP5 pisze:   Panie SP9MRN - zamiast dyskutować, włącz TV (dowolny kanał informacyjny) i posłuchaj, że pomimo iż nawałnica była kilka dni temu to nadal 17,5 tysiąca gospodarstw jest bez prądu a myśląc logicznie - ci ludzie mają również ograniczony kontakt ze światem.  Wydaje ci się czy wiesz?
  Obecność służb i profesjonalnych środków łączności rozwiązuje problem. Brak prądu i możliwości ładowania komórek nie leżą w zakresie obowiązków (i zainteresowań) EmComu. BTSy nie padły, agregaty oczywiście są potrzebne ale komórki można naładować chociażby z samochodów. To nie jest stan, w którym należy zapewniać łączność awaryjną.

  Zabawni są ludzie, którzy nic nie robią ale bardzo chcieliby palcem pokazywać co ktoś inny powinien wykonać... Ogarnij się swl.

  mrnŚmieszy mnie twoja wypowiedź Romanie SP9MRN gdy twierdzisz, że EmCom PZK nie stworzy łączności awaryjnej w miejscu gdzie 17,5 tysiąca osób jest bez prądu bo.. obecność służb i profesjonalnych środków łączności rozwiązuje ten problem.

Skoro został stworzony taki twór jak EmCom PZK to trzeba być świadomym tego, że jeśli gdzieś w Polsce np. nawałnica odetnie od świata dużą część ludzi to wiele osób będzie pytać - a gdzie jest EmCom PZK ??


Jeśli EmCom PZK nie chce pomagać służbom które od tygodnia walczą z usuwaniem skutków nawałnicy z zeszłego tygodnia to może czas rozwiązać tą "specjalistyczną grupę Polskiego Związku Krótkofalowców (OPP Nr KRS: 0000088401), zajmującą się tematyką łączności kryzysowej realizowanej przez krótkofalowców" ??..


To nie ja wpadłem na pomysł stworzenia EmCom PZK ale wiem, że koledzy z EmCom PZK dość często i z każdej strony atakują m.in. Biuro Zarządzania Kryzysowego w Warszawie ponieważ chcą wspierać stołeczne służby w czasie kryzysowych sytuacji.

Możesz mi wierzyć lub nie ale ludzie rządzący Warszawą patrzą cały czas co koledzy z EmCom PZK robią gdy duża część służb z całej Polski walczy ze skutkami nawałnicy i nie wygląda to dobrze gdy wchodzisz na stronę http://emcom.pzk.org.pl/news.php a tam zapowiedź ćwiczeń z maja 2017 roku gdzie ich celem było:

- przetestowanie wymiany informacji pomiędzy międzynarodowymi sieciami,
- ocena skuteczności prowadzenia łączności kryzysowej przy jak najmniejszej mocy wyjściowej oraz zasilaniu awaryjnym.Zresztą - Jurek HF1D napisał:

  HF1D pisze:


  I to jest najgorsze co może być.
  Wielu uwierzyło, że jest łączność na takie wypadki.
  Najgorzej, że próbuje się stworzyć takie wrażenie na zewnątrz.
  A jak przyjdzie co do czego to "ja mam rodzinę, pracę, pranie,...."


Ta nawałnica która przeszła nad Polską tydzień temu była idealną sytuacją by EmCom PZK mógł pokazać - czym jest amatorska łączność kryzysowa ale niestety ludzi z EmCom PZK to nie interesowało.


ps.
A tak na marginesie..

  sp9mrn pisze:


  Tu nie było problemów z łącznością. Był problem z wyobraźnią, istnieniem i funkcjonowaniem systemu ostrzeżeń meteo, nienaturalnie wielkim i silnym zjawiskiem meteorologicznym - ale nie z łącznością.


Niestety nie masz racji ponieważ w kilku miejscach w Polsce gdzie przeszła nawałnica był znaczny problem z łącznością i jest to informacja potwierdzona.  PRZEJDŹ NA FORUM