Ćwiczenia łączności kryzysowej
Panie Romanie SP9MRN - posłużę się twoim postem oraz moim oryginalnym:

  sp9mrn pisze:


  Zawsze mówiłem, że fajną rzeczą jest umieć czytać. Niestety jak ktoś nie potrafi zrozumieć co czyta, to lepiej, żeby nie czytał. Niestety nasz ulubiony kolega SWL_SP5 opanował wyłącznie zdolność czytania i podkreślania wybranych kawałków - nie do końca pojmując, że zdanie zwykle trzeba analizować w całości.

  Tu nie było problemów z łącznością. Był problem z wyobraźnią, istnieniem i funkcjonowaniem systemu ostrzeżeń meteo, nienaturalnie wielkim i silnym zjawiskiem meteorologicznym - ale nie z łącznością.


  SWL_SP5 pisze:


  SP EmCom (SP Emergency Communications) jest specjalistyczną grupą Polskiego Związku Krótkofalowców (OPP Nr KRS: 0000088401), zajmującą się tematyką łączności kryzysowej realizowanej przez krótkofalowców oraz czynnie uczestniczącą w życiu społecznym kraju poprzez bezinteresowne niesienie pomocy obywatelom oraz wpieranie działań administracji publicznej w czasie zdarzeń kryzysowych, w zakresie przekazywania informacji z obszarów pozbawionych powszechnej łączności telekomunikacyjnej.
  ..
  ..
  Zresztą - na chwilę obecną AŻ 17,5 TYSIĄCA GOSPODARSTW WCIĄŻ JEST ODCIĘTYCH OD PRĄDU !!Skoro 17,5 tysiąca gospodarstw NADAL JEST ODCIĘTYCH OD PRĄDU to łączność GSM nie zapewni wystarczającego przepływu informacji pomiędzy odciętymi od świata ludźmi a służbami !!


Nie można wiecznie bronić ludzi z EmCom PZK ponieważ jeśli EmCom PZK ma wpierać działania administracji publicznej w czasie zdarzeń kryzysowych, w zakresie przekazywania informacji z obszarów pozbawionych powszechnej łączności telekomunikacyjnej to teraz jest ten czas !!


Panie SP9MRN - zamiast dyskutować, włącz TV (dowolny kanał informacyjny) i posłuchaj, że pomimo iż nawałnica była kilka dni temu to nadal 17,5 tysiąca gospodarstw jest bez prądu a myśląc logicznie - ci ludzie mają również ograniczony kontakt ze światem.

Służby obecnie dwoją się i troją by pomóc ludziom odciętym od świata..  PRZEJDŹ NA FORUM