Ćwiczenia łączności kryzysowej
    sq7nhr pisze:

    Moim zdaniem AMATORSKA Łączność Kryzysowa to fikcja.Zgadzam się z powyższą odpowiedzią w 100% - SP EmCom - Łączność Kryzysowa PZK to fikcja!


Przez ostatnie kilka dni nad Polską przechodził ogromny front burzowy jaki dokonywał wielkich zniszczeń (wszyscy widzieliśmy relacje w TV) i z każdym dniem zastanawiałem się - czy krótkofalowcy tak chętnie biorący udział we wszelkich ćwiczeniach EmCom wykorzystają tą sytuację i wesprą przede wszystkich mieszkańców którzy są w strefie zagrożenia?..Opady nad Polską w piątek 11.08.2017 o godz. 23:00 (radar-opadow.pl/IMGW)


Wiem, że zaraz ktoś zapyta - a dlaczego EmCom ma pomagać ludności? Dlatego ponieważ:

http://emcom.pzk.org.pl/news.php

SP EmCom (SP Emergency Communications) jest specjalistyczną grupą Polskiego Związku Krótkofalowców (OPP Nr KRS: 0000088401), zajmującą się tematyką łączności kryzysowej realizowanej przez krótkofalowców oraz czynnie uczestniczącą w życiu społecznym kraju poprzez bezinteresowne niesienie pomocy obywatelom oraz wpieranie działań administracji publicznej w czasie zdarzeń kryzysowych, w zakresie przekazywania informacji z obszarów pozbawionych powszechnej łączności telekomunikacyjnej.


Niestety - EmCom PZK używa na lewo i prawo szumnych tekstów jak wyżej ale gdy w Polsce dzieje się tragedia to nawet na głównej stronie internetowej EmCom PZK nie ma żadnej informacji o przechodzącym froncie burzowym.

Baa.. częstotliwości EmCom:

Zakres HF
- 3.760 MHz LSB
- 7.110 MHz LSB
- 14.300 MHz USB
- 18.160 MHz USB
- 21.360 MHz USB

Zakres VHF/UHF
- 145.500 MHz FM
- 433.500 MHz FM

..w czasie nawałnicy również były głuche !


Szkoda, że EmCom PZK nawet palcem nie ruszył w zakresie pomocy ludności cywilnej przed/w trakcie/po tej nawałnicy gdyż zniszczenia jakie zrobił przechodzący front burzowy były wręcz ogromne !!:


Zresztą - na chwilę obecną AŻ 17,5 TYSIĄCA GOSPODARSTW WCIĄŻ JEST ODCIĘTYCH OD PRĄDU !!  PRZEJDŹ NA FORUM