koncentryk RG316, minimalny promień zginania
konstrukcja common mode choke
Minimalny deklarowany promień gięcia pochodzi w tym kablu nie od właściwości głównie mechanicznych (uszkodzenie izolacji jak w kablach polietylenowych), ale od tego czy kabel zachowa ciągłość falową na zgięciu przy maksymalnej częstotliwości na jaką jest przeznaczony. Mówiąc inaczej, praktycznie kable teflonowe można nawijać na rdzenie dużo ciaśniej niż deklarowany promień gięcia jeżeli pracują na niższych częstotliwościach (tutaj prawdopodobnie KF). Można nawijać tak ciasno jak tylko pozwala giętkość kabla i kabel się nie uszkodzi ani na zimno ani na gorąco. A może należałoby użyć kabla nieco grubszego np. 5 mm. Będzie mniejsze tłumienie. Dobrym pomysłem jest też zakup używanych tego typu kabli, praktycznie się nie starzeją.

PS. Tak na chłopski rozum, w kablach z izolacją piankową polietylenową przy nadmiernym gięciu deformuje się piankowy dielektryk, a w teflonowym deformuje się tylko oplot zewnętrzny. Dodatkowo pianka polietylenowa robi się jeszcze bardziej miękka pod wpływem temperatury.