Czy można kogoś ukarać za brak uczestnictwa w zwodach?
Analizując zestawienia łatwo zauważyć, że tak naprawdę wyniki w zawodach rtty robią stacje pracujące głównie cw/ssb. Chcąc pilnować wysokich pozycji we wszystkich intercontestach należałoby brać udział w przynajmniej 21 contestach (10 na rtty i 11 na cw/ssb) plus ewentualnie ukf, przy czym 6 z nich to zawody 48-io godzinne, 3 - 36-cio z 48, pozostałe 24 godzinne. Poza tym, jak zauważył sp5dl niektóre z nich się pokrywają. Nie da się przepracować we wszystkich, średnio prawie co dwa tygodnie. Ten kto przesiedział 48 godzin bez przerwy przy radiu dobrze o tym wie. Poza tym zawsze może coś wypaść, choroba, wyjazd, urlop, awaria sprzętu itp. Więc dlaczego absencja w jakiś zawodach ma mieć ujemny wpływ na zgromadzone już punkty? Dla mnie jest to niepojęte.

Tak w ogóle to co miałem do powiedzenia to przedstawiłem. Tak naprawdę to jest mi obojętne czy ten regulamin zostanie zmieniony czy nie. Na szczęście nie zajmuję się emisjami cyfrowymi, temat zainteresował mnie ze względu na związek z szeroko rozumianym contestingiem. Jeżeli uczestnicy współzawodnictwa nie widzą problemu ... . Ale jeżeli się będzie przemilczać i nie dyskutować zauważonych mankamentów to nigdy nie dojdzie się do doskonałości.
Intercontest KF też ma pewien niuans, przy obliczaniu punktów uzyskany wynik przyrównywany jest do najlepszego wyniku w kategorii High Power dla wszystkich, również dla startujących w Low Power. Sprawiedliwe? Moim zdanie nie, ale jestem w stanie sobie wytłumaczyć powody takiej konstrukcji regulaminu i nie podnoszę tematu.
Dobranoc, jutro, a właściwie już dzisiaj, mistrzostwa Europy EU-HF Contest. Trzeba się wyspać, żeby zrobić więcej niż jedno qso, hi.
Pozdrawiam. Bogusław sp7ivo


  PRZEJDŹ NA FORUM