Czy można kogoś ukarać za brak uczestnictwa w zwodach?
  sp7ivo pisze:

   SP5DL pisze:


   1. Zawodnik leser ale pilny, robi 1 QSO w każdych zawodach zdobywa więc za uczestnictwo w zawodach 6*10pkt (Grupa II) i 4*20pkt (Grupa I) co w sumie daje 100pkt i mnożnik krotności 1 czy ostatecznie 100pkt w klasyfikacji. Przy jednym QSO U2 można przyjąć za równe 0 (zero) :-)
   2. Champion, który nie bawi się w niszowe zawody i startuje tylko w tych z grupy I ( Grupa I - 20 pkt - CQWW; WPX; WAE; SPDX). Jest jednak championem i we wszystkich zdobywa 1sze miejsca (nawet nie na świecie, wystarczy 1sze miejsce EU). Oczywiście w kategorii multiband. Liczymy punkty: 4*20pkt za udział i 4*200pkt za wynik. Daje to 880pkt ale jest jeszcze mnożnik 0,4 co daje wynik ostateczny 325pkt. Champion wygrał!
   Leon sp5dl


  ad. 1 Otrzymuje 140 pkt. (6x10+4x20=140)
  ad. 2. Ale przy dwóch startach już przegra i to sromotnie - 88 pkt. I w dalszym ciągu twierdzę, że dwa pierwsze miejsca EU uzyskana przez dwa razy po 48 godzin i dwa razy po 3 tys. qso są więcej warte niż dziesięć ostatnich. Jakby na to nie patrzeć.
  Pozdrawiam. Bogusław sp7ivo

-------------------------------------------------------------
Dziękuję za poprawienie mojego błędu.
A co to za współzawodnictwo gdy 2 wygrane zawody z 10ciu mogą dać pierwsze miejsce?
Jeszcze raz od upamiętnienia wybitnych wyników jest http://sp3key.com/
Wracając do porównań sportowych, jeśli mam ambicje do starowania w ekstraklasie, to nie zgłaszam ambicji do klasyfikowania się w zestawieniach trzecioligowców
BTW
Może trzeba wprowadzić współzawodnictwo, w którym wygra ten kto zaliczy jak najwięcej QSO (oczywiście potwierdzonych) razy jakiś mnożnik za godziny spędzone w czasie zawodów. Czekam na propozycje regulaminu.
Pozdrawiam
Leon sp5dl


  PRZEJDŹ NA FORUM