Czy można kogoś ukarać za brak uczestnictwa w zwodach?
Nie ma idealnych regulaminów...
W tym przypadku za zajęcie 1go miejsca w CQ WW RTTY dostajesz w przypadku kategorii multiband U1=20pkt (za udział w zawodach czyli symboliczne 1 QSO) plus U2=200pkt za wybitny wynik. Jak widać dobry wynik daje 10 razy więcej punktów od symbolicznego uczestnictwa.
Teraz trochę spekulacji
1. Zawodnik leser ale pilny, robi 1 QSO w każdych zawodach zdobywa więc za uczestnictwo w zawodach 6*10pkt (Grupa II) i 4*20pkt (Grupa I) co w sumie daje 100pkt i mnożnik krotności 1 czy ostatecznie 100pkt w klasyfikacji. Przy jednym QSO U2 można przyjąć za równe 0 (zero) :-)
2. Champion, który nie bawi się w niszowe zawody i startuje tylko w tych z grupy I ( Grupa I - 20 pkt - CQWW; WPX; WAE; SPDX). Jest jednak championem i we wszystkich zdobywa 1sze miejsca (nawet nie na świecie, wystarczy 1sze miejsce EU). Oczywiście w kategorii multiband. Liczymy punkty: 4*20pkt za udział i 4*200pkt za wynik. Daje to 880pkt ale jest jeszcze mnożnik 0,4 co daje wynik ostateczny 325pkt. Champion wygrał!
Jak widać sam udział we wszystkich zawodach nie daje wygranej bo mamy w SP takich zawodników dla których opcja nr 2 jest jak najbardziej osiągalna.
Nie ma idealnych regulaminów ale w dalszym ciągu będę twierdził, że sposób liczenia punktów w Intercontest emisją RTTY spełnia kryteria opisane w pkt1 regulaminu. Czy należy zmienić regulamin, to już jest inna para kaloszy i takie sugestie powinny byc chyba kierowane nie na tą listę tylko do PK RVG.
Pozdrawiam oponentów i cichych sprzymierzeńców w dyskusji
Leon sp5dl


  PRZEJDŹ NA FORUM