Czy można kogoś ukarać za brak uczestnictwa w zwodach?
Witam serdecznie dyskutantów tego wątku,
Pozwoliłem sobie przeczytać regulamin tego współzawodnictwa i moim zdaniem pierwszy punkt wyjaśnia wątpliwości zgłoszone przez kolegę sp7ivo
Cytuję (źródło https://pkrvg.org/strona,intercontest.html):

1. Celem współzawodnictwa jest zwiększenie aktywności stacji polskich w zawodach międzynarodowych emisjami cyfrowymi.
a. wyłonienie najaktywniejszych nadawców reprezentujących nasz znak na arenie międzynarodowej, uhonorowanie ich i stworzenie wzoru do naśladowania.

O ile dobrze interpretuję intencje piszącego regulamin, to głównym założeniem współzawodnictwa jest ZWIĘKSZENIE AKTYWNOŚCI, a nie promowanie najlepszych wyników polskich stacji w kluczowych zawodach.
Do promowania i uhonorowania najlepszych wyników służą inne zestawienia, dla przykładu mogę podać stronę http://sp3key.com/ i zestawienia Rekordy SP

W wątku były przytaczane przykłady "sportowe". Porównajmy więc współzawodnictwo Intercontest emisją RTTY do etapowego wyścigu kolarskiego. Dlaczego mamy szczególnie uhonorować zwycięzcę jednego bardzo trudnego etapu skoro po tym etapie zwycięzca odpadł z wyścigu? W tym współzawodnictwie liczy się dojechanie na dobrym miejscu we wszystkich etapach.

Konkludując mój przydługi wywód. Moim zdaniem regulamin jest jaki jest i krotność uczestnictwa dobrze oddaje założenie z pkt 1 regulaminu. Promuje to zwiększenie aktywności stacji SP w zawodach RTTY. Oczywiście w tych 10ciu wymienionych w regulaminie :-)

Tak na marginesie dziwi mnie fakt, że krytycy nie zauważyli, że ww. regulamin jest "w poprzek" naszego sztandarowego SP DX Contest bo EA RTTY umieszczone na wykazie punktowanych zawodów są rozgrywane w tym samym czasie. I tu dylemat, patriotyzm czy Intercontest emisją RTTY?

Życząc wielu sukcesów w zawodach RTTY i nie tylko
Pozdrawiam
Leon sp5dl


  PRZEJDŹ NA FORUM