Czy można kogoś ukarać za brak uczestnictwa w zwodach?
  sp3jbi pisze:  Akurat w Interkontest UKF zawody uwzględniane w klasyfikacji są wcześniej znane jak zauważył Jurek. Jedno jest pewne, nie ma reguły, która zadowoli wszystkich. Czy zliczanie kilometrów ? Niekoniecznie. Kiedyś ilość punktów w Interkontest UKF zliczano według innej reguły. Punkty naliczane były według reguły :

  twój wynik w zawodach
  P = N x -------------------------------------
  najlepszy wynik w zawodach

  gdzie P - wynik punktowy
  N - współczynnik, który wynosi 100 ( odpada jeśli startuje więcej niż 100 stacji )

  Zmieniono regulamin i teraz bez względu na ilość stacji dostaje się za I miejsce 100 punktów i tak dalej ( jeśli będzie ponad 100 stacji to ile dostanie ostatnia ? ). Która reguła lepsza ?
  Podobnie można narzekać, że na 144 MHz zaliczane są zawody MMC, a przecież duży procent operatorów UKF nie zna CW.
  Nie ma idealnej reguły.

  Intercontest w takim wydaniu jest bezsensowny i przeczy logice i podstawowej zasadzie - aby w czymś uczestniczyć należy wyrazić na to zgodę .


może spowodować spadek ilości stacji w zawodach i współzawodnictwach i zaraz ktoś będzie narzekał, że nie chcą pracować w zawodach, że punktów nie dają itp. itd.

Wiecie co nam najlepiej wychodzi ?

NARZEKANIE !!!

Pozdrawiam wszystkich wakacyjnie, bawmy się naszym hobby.

73, Zenek SP3JBI

aniołek[/quote]

Zenku nie koniecznie spadek ,dziś każdy startuje jak ma czas i chęć takie są czasy .Mnie wyeliminowała z zawodów stłuczka samochodowa nie zawiniona prze zemnie (przypadek losowy) i z tego powodu mam być ukarany a niby dla czego
pytajnik ,co do MMC to nie wiem czy można startować w tych zawodach nie mając zielonego pojęcia o CW ,choć i takie znaki słyszałem w eterze wiedząc że operator jest noga z CW.Ale to inny temat.


  PRZEJDŹ NA FORUM