Karta QSL, a łamanie znaku.
Na moim pozwoleniu nie ma przepisu, w którym - jak sugerowałeś - jest odpowiedź na moje pytanie. Bo jest tam wskazanie kpa, ustawy Prawo Telekomunikacyjne, i rozporządzenia w sprawie pozwoleń, które jest uchylone.

Zatem grzecznie ponowię pytanie bo teraz naprawdę chciałbym sobie ten przepis przeczytać. Nie ukrywam, że dotąd żyłem w świadomości, iż nie ma żadnego obowiązku łamania znaku. Ale nie wiedziałem, że to jest zabronione.

Ja nigdy nie używam sformułowania "łamaniec" (bo to jakaś nowomowa), tylko znak łamany.
Skoro kontynuujesz sprawę nieprawidłowości i łamania zasad; to fakt, kiedy Ty i ja kończyliśmy szkoły nie ma nic do rzeczy. (I mam podejrzenie, że już byłem na świecie - ale to także nie ma nic do rzeczy). Znam osoby dużo starsze, które tych zasad nie łamią, znam też te, które łamią ale nigdy przy tym nie powołują się na szkołę. Ja nie wytykam Ci uporczywego (Ty uważasz, że trochę) robienia błędów ot tak, bo mi się zachciało. Ja tylko wykorzystałem Twoją opinię, sugerującą, że "mamy jak mamy" bo ja łamię zasady. Jak już tak generalizujemy o zasadach i ich łamaniu krytykując kogoś, to miejmy świadomość, że czasem sami łamiemy je bezustannie.