ANTENNA SWITCH CONTROLLER PROJECT
czyli dobre pomysły poszukiwane
    sp7ivo pisze:

    Sławek sp6zc. Właśnie o coś takiego chodzi, ale bardziej rozbudowane, dla trzech urządzeń. Jak rozumiem, konfigurację masz zapisaną w eepromie i chyba nie istniej możliwość szybkiego przeprogramowania, np. w razie jakieś awarii którejś z anten? Jestem w błędzie? Jeżeli rozwiązanie nie jest objęte tajemnicą lub Twoim patenetem (hi) i posiadasz jakąś dokumentację to zamieść lub podeślij mi na mój adres mailowy, chętnie zapoznam się.
    Bogusław sp7ivo

Nie przewidywałem konieczności szybkiej rekonfiguracji więc jej nie ma. EEPROM realizuje sterowanie sześcioma przekaźnikami z czego trzy z nich załączają poszczególne verticale a pozostałe trzy załączają linię fazującą dla nich. Przy trzech verticalach w układzie trójkąta możliwym jest obstawienie 12 kierunków w konfiguracji 2 lub 3 pracujących promienników. Fazowanie zespołem verticali wg tego opisu. Przyciski wyboru kierunku zatrzaskiwane są na przerzutnikach 74174 co ma swoje zalety. 13-ty adres EEPROM wykorzystałem do przerzucenia strony pamięci dla "programu" (ależ ambitnie nazwane!) obsługi pasma 10Mc. Tam fazowanie bez zmiany linii fazującej nie daje oczekiwanych korzyści. Pracuje więc tylko po jednym verticalu (na razie), a wybór który z tych trzech zależny jest od kierunku. Praca na 10Mc na verticalach siódemkowych możliwa jest dzięki dopasowaniu załączanym z dekodera BAND DATA.
Moje wykonanie nie obejmuje również ręcznego, wymuszonego wyboru/wyłączenia konkretnej anteny. Nad całością czuwa BAND DATA zdekodowane na 74145. Ten dekoder również odpowiedzialny jest za wybór konkretnej anteny. Przy trzech antenach i jednym stanowisku nie było potrzeby rozbudowywać układu.
Boguś, w wolnej chwili coś narysuję i podeślę Ci na e-mail bo na dzień dzisiejszy nie mam całościowego schematu a jedynie fragmenty i świstki ze szkicami. Dzięki temu sam stanę się posiadaczem jakiejkolwiek dokumentacji pan zielony


  PRZEJDŹ NA FORUM