Ham Radio Deluxe
Postanowiłem sprawdzić jak to u mnie działa. W prawdzie mam IC-718 ale zasada pracy jest podobna.
Mam win7 i dużego blaszaka PC bez bluetootha. Po podłączeniu "dongla" do usb win7 rozpoznaje go i instaluje sterowniki. potem mam komunikat, że bluetooth z PC jest gotów. W tym samym czasie mam już podłączony mój home made HC-05 bluetooth do trx-a. W prawym dolnym rogu PC klikam na ikonkę bluetootha i dodaję nowe urządzenie. Wyszukuje mojego BlueCat-a, paruję też pinem 1234. We właściwościach mam jeden port o numerze com8 (HRD nie widzi wysokich portów), też zmieniam na niższy port, u mnie COM3. Mój bluetooth od trx-a jest zaprogramowany na prędkość 9600, taką też ustawiam w trx-ie i PC. Wszystkie moje programy (Logger32, MixW, HRD i inne..) działają od pierwszego odpalenia.
Nic Ci więcej nie pomogę. Wydaje mi się, że robisz wszystko dobrze. Nie wiem czy np. DTR RTS nie musisz mieć "zaptaszkowane" w HRD, ja nie muszę mieć w Icomie. Może Twój interface jest uszkodzony.
Jeżeli znasz się trochę na elektronice to możesz podłączyć go na "krótko" poza trx-em. Zdobądź gniazdo mini din, pasujące do Twojego Interface-u, podłącz zasilanie "+" i "-", wg schematu yaesu FT897, a piny Tx Rx należy połączyć razem.
Potem po parowaniu i ustawieniu portu i prędkości uruchomić jakiś terminal. W trakcie pisania na klawiaturze powinieneś dostawać sygnały zwrotne w postaci tekstu. Jeżeli wystąpią "krzaczki" należy zmienić prędkość com-a. Jeżeli nic nie "dostaniesz" zwrotnego to może znaczyć "walnięty" interface.
Tyle ode mnie. Pozdrawiam. Jurek