ODBIORNIK POKRZYWOWY
YUKI.LA - UCZY, BAWI, WYCHOWUJE
    SP114003 pisze:

Hle hle niezla dawke wcz przyjeli na klate, oszolomy

Wbrew pozorom nie jest to tak niebezpieczne jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Jeżeli maszt jest anteną to obiekt prawdopodobnie nadaje na falach średnich, gdzie jedyny efekt w ciele człowieka to efekt cieplny czyli ewentualne podniesienie temperatury ciała gdyby organizm nie miał mechanizmów samoregulacji. Szkodliwość w.cz. rośnie drastycznie z częstotliwośią i na mikrofalach jest duża i niekwestionowana. Były robione badania statystyczne zachorowalności na choroby sercowo - krążeniowe i nowotworowe wśród ludzi obsługujących regularnie obiekty nadawcze w USA i Australii. Wnioski były zaskakujące: obsługa obiektów średniofalowych i krótkofalowych miała zachorowalność na ww. choroby poniżej całej populacji. Komentowano to tym, że do obsługi zatrudniano ludzi zdrowszych niż ogół.

Tak czy owak rozsądek w zachowaniu należy mieć, uwzględniać możliwość porażenia, nie tylko napromieniowania, ale nie demonizować szkodliwości promieniowania na niskich czestotliwościach jak KF.