Czy UHF/UKF może zastąpić CB radio?
    HF1D pisze:

Mam tylko jedno pytanie.
    Co zrobisz z odpowiedzią np. "Zgodnie z przepisami nie wolno dopuścić osoby szkolonej, nie posiadającej pozwolenia radiowego do pracy na radiostacji klubowej"?

Spieszę Kolegę uspokoić - taka odpowiedź raczej nie padnie - wszystko przez moje niedopatrzenie (zapomniałem w odpowiednim miejscu w kontekście klubów dopisać numerków kategorii 1. i 3.) - trzeba będzie o to dopytać przy następnej okazji. Na tę chwilę apeluję o spokój.
Treść jednego z pytań:
    Pytanie 1. we wniosku pisze:

1. Czy w świetle obecnie obowiązujących przepisów – w szczególności: Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 10 grudnia 2014 r. w sprawie pozwoleń radiowych dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiej, Ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne oraz innych aktów normatywnych prawnie dopuszczalne jest obsługiwanie urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej przez osoby nie posiadające świadectwa operatora urządzeń radiowych w służbie amatorskiej przy założeniu, że osoby bez świadectwa:
    a.) Pracują na stacji amatorskiej pod nadzorem operatora odpowiedzialnego z ramienia podmiotu posiadającego ważne pozwolenie radiowe kategorii 5 (osoba prawna, klub radioamatorski)
    b.) Pracują na stacji amatorskiej indywidualnej pod nadzorem osoby fizycznej posiadającej ważne pozwolenie radiowe w kategoriach 1. lub 3. lub pozwolenie dodatkowe
    A ich praca na stacji amatorskiej odbywa się w charakterze szkolenia, przekazywania wiedzy z zakresu radiokomunikacji amatorskiej zorganizowanego odpowiednio przez osobę prawną posiadającą ważne pozwolenie radiowe kategorii 5. lub osobę fizyczną posiadającą ważne pozwolenie radiowe kategorii 1. lub 3. lub pozwolenie dodatkowe ?