Sporadic E szaleje na 144MHz
Od kilku dni
    SP6IX pisze:

Wiarygodność operatorskawykrzyknik
    Na pewno zrobiłem kilka błędów ale nimi się nie chwalę by nie robić zamętu "nie jestem pewien nie publikuję tego"
    A zobaczyć możemy się w Polsce i nie wiem czy byś był mnie z "sobaczyć" naprawdę już prawie 70 latka!!!!

Szkoda to komentować - tym bardziej, że ES - SP8 i SP9 i SP6 porobili północne części Wielkiej Brytanii.
Zamęt siejesz Ty, nie myli się ten kto nic nie robi... pozdrawiam.
Łączności jestem pewien, usłyszałem dobrze, zapisałem dobrze, a źle przepisałem pisane u i v przy szybkim pisaniu może się pomylić.
Bez znaczenia bo to ten sam duży ww loc i różnica kilku kilometrów.

SQ6NDM pisze:

A wszystko bo kolega Andrzej SO3Z (SP3IYM), źle odebrał jak się okazuje lokator... znak poprawnie.
    Kolega tak doświadczony, sprzęt, operatorka i osiągnięcia na 2m (praca via ES, MS, Aurora) i nieraz w team'ie SN7L pracował w różnych zawodach VHF+... no i nie przystoi tak doświadczonemu operatorowi pomylić się... oj oj oj.

Szymon z tego to mam się po prostu pośmiać tak ? BO nie potrafię serio tego wpisu potraktować, rozumiem przyjąłeś ton prześmiewczy by zrównoważyć absurd pewnych wpisów w tym temacie...
Ja doświadczony operator ? Dla nowicjuszy może tak, ale dla starych wyjadaczy nie koniecznie.
Wyjadaczy mam na myśli np. SP4MPB, SP2JYR, SP6GZZ, SP2IQW, SP6GWB, SP1JNY, SP7DCS, SP8WJW, SP7TEE, SP7HKK i wielu wielu innych.

Wiarygodność operatorska a co to ? wesoły No może potwierdzenia kartami QSL ok.
Gdyby prześledzić log każdego operatora znajdzie się tam mnóstwo często trywialnych błędów.
I jest to rzeczą normalną. Szkoda tylko, że często ktoś ma ODX w zawodach stacje z SP bo głupia literówka i zalogowanie lokatora JO90 jako JN90.

I podsumowując szkoda, że wielu starych wyjadaczy przestało się chwalić swoimi osiągnięciami.
To zachęca nowych do działania i rozwoju radiostacji i pokazuje, że w SP też są stacje.
No ale zawsze znajdzie się masa krytykantów internetowych