Ratujmy naszą historię
  SP9ENO pisze:

  Rozumiem, ze robisz sobie jaja.
  Dlatego odsyłam Cię po informacje z lat 1939-1945 do archiwów RSHA


Ale niby z czym mam sobie ,,robić jaja"? Zwyczajnie zapytałem, czy pytanie o polskojęzyczną prasę radioamatorską podczas okupacji (w kraju lub na emigracji). To aż tak nie na miejscu? Pamiętajmy, że między 1939 a 1945 rokiem polska kultura i nauka nie umarła, istniały Uniwersytety- Tajne ale istniały - Teatry, Kina - odbywały się pokazy filmów a wielu polskich ludzi kultury(np. Dymsza, Ćwiklińska, Znicz, Benita, Sym i wielu innych) występowało dalej jawnie lub konspiracyjnie. Ukazywały się gazety (np. Kurier Warszawski(nowy), Goniec Krakowski(dzisiejszy Dziennik Polski) etc. ) , ludzie mimo okropieństwa wojny starali się choć w niewielkiej części żyć normalnie.

  SP9ENO pisze:

  A w przypadku Biuletynu 8/1973 , za nim zostanie naprawiony link to mogę Ci ten numer podesłać tylko
  przyślij mi swój adres na meila jak w informacji.

Dzięki oczko aż tak mi ten numer nie jest potrzebny na już - zaczekam aż będzie tych kilka wydań naprawionych na stronie OTC. Zwyczajnie moją intencją było zasygnalizować co się stało z tymi kilkoma wydawnictwami(bo być może ktoś by akurat kiedyś czegoś potrzebował i akurat ten konkretny numer by nie działał).
P.S. Czy planowane jest umieszczeie Krótkofalowca Polskiego lub Biuletynu PZK w bazach bibliograficznych Open Access(dla ułatwienia ewentualnych cytowań)?


  PRZEJDŹ NA FORUM