Zawody Dzień Dziecka
    sp5iou pisze:

Fajne zawody.
    Miło było słyszeć młodych operatorów nieźle radzących sobie z pracą w zawodach.

Praca osób przed egzaminem na radiostacjach klubowych nigdy literalnie nie była uregulowana prawnie.
    W rozporządzeniach z lat 60-tych i 50-tych mowa jest tylko o wykazie osób szkolonych, a mimo to wiele osób w procesie szkolenia miało okazję pracować na radiostacjach klubowych nawet przed zdaniem egzaminu.

Może przestańmy już toczyć dyskusję czy wolno czy nie wolno, a PZK niech domaga się od organów takich ustaw i rozporządzeń, które są jasne i korzystne dla polskiego krótkofalarstwa. A narazie może nie przerywajmy szkolenia, bo z zaprzestania szkolenia młodych zapaleńców nic dobrego nie wyniknie.

Nie da się wszystkiego uregulować zapisem. Poza litera prawa jest jeszcze jego duch, który, pomimo że nie jest nigdzie zapisany to obowiązuje i sądy się na niego powołują.