Zawody Dzień Dziecka
    EI2KK pisze:

Ale na jakiej podstawie dzieci moga nadawac z klubu? Czy organizator zawodow zaklada, ze beda to wylacznie posiadacze swiadectwa operatora?

sq5sts pisze:

Na podstawie zeszłorocznych ustaleń z UKE.
    Pytaliśmy się o interpretację w tej sprawie.

Na stacji indywidualnej może nadawać tylko osoba, na którą jest przypisany znak.
    Junior może tylko się przyglądać, ewentualnie pomagać przy logowaniu i rozstawianiu anten.
    Nie wolno mu nadawać.

SP5WA pisze:

Na stacji klubowej może być jeden lub wielu juniorów i dowolnie mogą przejmować mikrofon. Mogą też pracować wspólnie - jeden nadaje, drugi zapisuje łączności do logu, trzeci podpowiada odbierany znak lub raport ... a czwarty gada i robi zamieszanie w klubie, hi. Wszelkie konfiguracje są dopuszczalne.

Proszę o podanie podstawy prawnej, że na stacji klubowej:

1.- może pracować osoba bez pozwolenia radiowego (np. dziecko)
2.- może pracować kilka osób jednocześnie (np. kilkoro dzieci)

Będę wdzięczny za konkretną treść podstawy prawnej a nie interpretację czy też ustalenia.

Dziękuję!