uziemienie dla trx
    sp5xhn pisze:

    Witam ponownie !
    Dzięki za uznanie mojej wypowiedzi dla kolegi SP595094KA gdy czytam pozostałe opinie to robi mi się gorąco że kolega SP1AP może popełnić błąd i na prawdę dojedzie do tragedii.


Przecież równie dobrze może popełnić błąd wychodząc rano zaspany na ulicę bez obejrzenia się w prawo i lewo i coś go potrąci na +.
Elektrycy mają taką dziwną naturę (zauważyłem to już b. dawno temu na elektrodzie), że się strasznie martwią o zdrowie i samopoczucie innych. Jest to zupełnie nie potrzebne. Kolega SP1AP jest dorosłym facetem i sam odpowiada za swoje życie i ewentualnie innych, których ma pod swoją opieką. Zrobi jak uważa. Czy nie wydaje się, Wam że dorosła osoba wie, że jak nie działa instalacja elektryczna to trzeba wezwać kogoś, kto się na tym zna. Jak nie działa lodówka, komputer, pralka, itd, to też należy wezwać kogoś kto się zna. Jak sam sobie naprawi i go porazi, albo samochód spadnie mu na głowę przy naprawie, to już jego sprawa i ewentualnie prokuratora. Nie widzę powodu aby komuś czegokolwiek zabraniać z takich właśnie powodów. Gdyby to był nastolatek czy dziecko, to mógłbym zrozumieć jeszcze, ale dorosłemu człekowi chyba nie trzeba tłumaczyć ewentualnych skutków picia wódki.

Swoją drogą, to poczytajcie, sobie w dziale elektryków na elektrodzie, to się można naprawdę nieźle ubawić. Ktoś pyta jak ustalić kolejność kabli w żyrandolu (bo wszystkie są jednego koloru, gdyż imbecylny producent tak sobie obmyślił) a oni zamiast mu w dwóch zdaniach to wyjaśnić to wpierw pytają go czy ma uprawnienia elektryka(tak jakby do takich rzeczy były potrzebne jakiekolwiek uprawnienia). Na końcu, nikt z tych fachowców-elektryków jednak nie wiedział co mu poradzić aby ustalić który przewód do której żarówki jest podłączony więc mu kazali wezwać elektryka z uprawnieniami i zamknęli wątek i dali mu bana na pisanie na forum bardzo szczęśliwybardzo szczęśliwybardzo szczęśliwy.

Pozdrawiam!


  PRZEJDŹ NA FORUM