Zawody Dzień Dziecka
    SP9KWI pisze:

...
    Ale jeśli damy mikrofon wielu dzieciakom - bo trochę dziwnie będzie wyglądało kiedy jeden/ jedna prowadzi łączności a reszta patrzy.
    Mimo uzyskanego wyniku dla stacji klubowej, warto w jakiś sposób uhonorować operatorów czynnie uczestniczących w zawodach. Mówię głównie o tych którzy jeszcze nie posiadają licencji.
    Można także dodatkowo uhonorować najlepszy wynik YL (bez odrębnej kategorii), oraz najmłodszego uczestnik

W kategorii C. Wielu operatorów "Junior + Senior" operatorami prowadzącymi łączności są juniorzy. Senior jest tylko pomocnikiem - nadzoruje prawidłową pracę młodych. Na stacji klubowej może być jeden lub wielu juniorów i dowolnie mogą przejmować mikrofon. Mogą też pracować wspólnie - jeden nadaje, drugi zapisuje łączności do logu, trzeci podpowiada odbierany znak lub raport ... a czwarty gada i robi zamieszanie w klubie, hi. Wszelkie konfiguracje są dopuszczalne. Pozostaje tylko jeden warunek, aby senior nie zastępował juniorów w robieniu łączności i nie łapał się sam za mikrofon lub klawiaturę do logowania.
Krzysztof, to ma być wspólna zabawa a nie zajadła walka o punkty.
W klubie wszyscy juniorzy pracują pod znakiem klubowym na wspólny wynik. Proszę, wpisz w nagłówku Cabrillo - linia SOAPBOX: rok urodzenia, imię i nazwisko oraz znak indywidualny (jeśli posiada) wszystkich młodych operatorów tak abyśmy mogli wypisać wszystkim juniorom Świadectwa. Pamiętaj o wpisaniu słowa ROCZNIK:
Wzór linii przy wielu operatorach -
SOAPBOX: ROCZNIK: 2005 Janek Kowalski, 2003 Ania Nowak, 2007 Franek Iksiński SO5XXX, 2011 Gucio Majka

Dzięki życzliwości Praskiego Oddziału Terenowego OT-37 PZK wszyscy młodzi uczestnicy Zawodów otrzymają wydrukowane 'Świadectwa szkolne'.