Szkolenie: Podstawowy kurs łączności
No to kolejno:

HF1D pisze:

rad_n pisze:

Tak, potrzebuje i to zarowno wskazowek jak i konkretnego rozwiazania z uzasadnieniem. Powiedz wprost na jakiej podstawie uwazasz, ze Art 149 PT nie ma zastosowania podczas szkolenia adepta sluzby radiokomunikacyjnej amatorskiej na sprzecie nadawczym lub nadawczo-odbiorczym.

Czy dobrze rozumiem, że kolega rad_n wystąpi teraz do UKE o wyjasnienie, a potem wezwie Prezesa UKE do zaprzestania łamania prawa i do ścigania tych którzy szkolą w klubach młodzież?
    Jednym słowem kolega rad_n bezinteresownie będzie probował u....ć jakiekolwiek szkolenie.

Czy dobrze kolegę zrozumiałem?
    Jeżeli nie to prosze o oświecenie w tej materii.

Czyżby osoba Szefa GKR PZK - czyli Szef Organu Kontroli Organizacji Pożytku Publicznego nawoływał do zaniechania piętnowania łamania prawa eh pytajnikwykrzyknik
No tego to nawet chyba na SP7PKI jeszcze nie było...
Szanowny Panie Jerzy Najda HF1D jeśli źle zinterpretowałem Pana wypowiedź zacytowaną dla bezpieczeństwa w całości powyżej proszę o doprecyzowanie - szczególnie fragmentów wytłuszczonych.
Szanowni Państwo:
dzięki tej dyskusji mogę sobie zebrać coraz to więcej ,,kwiatków", o które warto będzie w końcu zapytać UKE i MC w trybie dostępu do informacji publicznej - i tak
- Kwaestia legalności obsługi stacji amatorskiej przez osoby nie posiadające świadectwa operatora urządzeń radiowych
a. w odniesieniu do stacji ,,klubowych" (Pozwolenie kat. 5.)
b. w odniesieniu do stacji indywidualnych (Pozwolenie kat. 1, kat. 3. i kat. T)
W szczególności jakie jest oficjalne stanowisko UKE i MC w tym zakresie w tym podanie podstawy prawnej
- Kwestia obecności w polskim systemie prawnym pojęcia ,,Okręg Wywoławczy" w odniesieniu do Służby Radiokomunikacyjnej Amatorskiej, w tym prośba o wskazanie stosownego obecnie obowiązującego aktu prawnego definiującego okręgi i prośba o analizę tego zagadnienia w ujęciu historycznych aktów prawnych obowiązujących w RP
- Kwestia legalności ,,łamania znaków" w Służbie Radiokomunikacyjnej Amatorskiej przez /p , /m , /am, /mm w kontekście obecnie obowiązujących przepisów
- Pogląd UKE i MC na legalność wydawania polskich amatorskich pozwoleń radiowych na pracę z poza terytorium RP w kontekście legalności pracy radioamatorów z terenu Szetlandów Południowych, dodatkowo pytanie o podstawę prawną i sposób legalnego działania polskich stacji radiowych ogólnie z Bazy PAN ,,Arctowskiego" - w tym kwestia ,,Pozwolenia Polskie a Układ Arktyczny"
- Kwestia legalności pracy stacji z pozwoleniem dodatkowym z miejsca innego niż wskazane w pozwoleniu
a. na terytorium RP
b. poza terytorium RP(w tym na wodach międzynarodowych z pokładu polskiego statku konwencyjnego i jachtu niepodlegającego pod zapisy konwencji SOLAS)
- Kwestia legalności pracy w zakresie pasm Służby Radiokomunikacyjnej Lotniczej przez osoby nie posiadające ani świadectwa ogólnego operatora radiotelefonisty ani nawet sprzętu na pasmo lotnicze ----> legalność pracy wszelkich paralotniarzy z baofengami w łączności np. z wieżą, kontrolą obszaru i innymi służbami podczas wykonywania lotu.

w tym prośba o podanie podstawy prawnej takiej jednoczesnej pracy multiQTH
Aż sam nie myślałem, że lista będzie aż tak długa...a nie wiadomo co może jeszcze wypłynąć.
Może wreszcie będzie jakaś kontrola w środowisku i pewne standardy zostaną zachowane - jak narazie, to widać polskie krótkofalarstwo jako ,,kolosa na glinianych nogach" gdzie trzeba ,,siedzieś cicho bo kontrol może przyjść i zabawki zabrać" - czas to wreszcie uporządkować.

@rad_n słówko do Ciebie: Nie kops się z koniem, bo koń Cię pokona siłą doświadczenia made by beton i sprowadzi do swojego poziomu. Zwróć się oficjalnie do UKE i MC w trybie dostępu do informacji publicznej - będzie już nas dwóch - to powinno się coś ruszyć a MRN-a i jego ,,poglądy" zostaw samemu sobie. Będziesz zdrowszy.