Szkolenie: Podstawowy kurs łączności
Organizator: ObronaNarodowa.pl oraz krótkofalowiec
Sprawdzałem na stronie UKE. Stowarzyszenie Obraonanarodowa.pl ma przyznane oficjalnie 3 częstotliwości dla pracy w sieci RRL, na własne potrzeby, z obszarem pracy na terenie całej RP. Tak więc przyjmijmy że całość szkolenia z zakresu UKF będzie "legal" - na wypożyczonych urządzeniach i na częstotliwościach im przyznanych. I dobrze, bo jak byłem kiedyś przez przypadek obserwatorem "manewrów" tego stowarzyszenia, to aż żal d...ę ściskał nad poziomem wiedzy o łączności radiowej wśród tych osobników. A tak to chłopaki się dowiedzą że antena w radiu ręcznym nie służy do noszenia tego radia, jak w prosty sposób zwiększyć zasięg łączności (np. wejść na drzewo), jak dbać o akumulatory itd ...
Co do łączności HF - to może przecież być prowadzona na symulatorze (odpowiedni program na komputer), co nawet było przytoczone w informacji na początku. Dwa komputery sprzęgnięte z internetem, na obu oprogramowanie symulacyjne i już można szkolić kursantów. Coś w tym stylu widziałem gdzieś na jakiś pokazach wojskowych, jak wojaki uczyli się pracy na radiostacjach Harris Falocon III. Nie ma obawy że ktoś jakieś radio popsuje albo wyjdzie w eter nie mając stosownych uprawnień.