SP UKF Klub
Klub PZK
    HF1D pisze:

Na koniec ciekawostka.

To nie SP UKF, a organizatorzy tegorocznego Zjazdu Technicznego w Burzeninie postarali się, aby w tematyce Zjazdu znalazł się temat żartobliwie trochę nazwany "Krok dalej poza Baofenga".
    Właśnie dla początkujących. Dla takich którzy chcieliby sięgnąć poza najbliższy przemiennik, a niekoniecznie chcą lub mogą budować stację UKF z 4 x 17 el czy 10 metrową parabolą i wydawać tysiące złotych.
    I tu niespodzianka.
    Kto o to najbardziej zabiegał? Osobiście SP9MRN, który teraz uważa, że ZG strzela w stopę Związkowi.

Bo ja z tymi młodymi ludźmi rozmawiam. A dzięki tym rozmowom, wiem, że oni chcą się rozwijać, tylko nie bardzo wiedzą jak. IKF zauważył, że on najczęściej pozostają na poziomie baofenga - a ja mam świadomość, że to również nasza wina - bo nie potrafimy wziąć ich za rączkę i po raz pierwszy przeprowadzić przez ulicę. My tych ludzi tracimy dla naszego hobby, często tracimy bezpowrotnie.
Ten przedszkolny temat jest trochę "w akcie rozpaczy" bo tylko częściowo wpisuje się w tematykę Zjazdu.
Moim zdaniem jednak jest tak ważny, że skoro nie chce się nim zająć ani PK UKF ani SP UKF to tatuś musi...
Mnie trochę dziwią te rozważania, bo z tego co wiem, to współpraca PZK-PK UKF po prostu nie istnieje. PK UKF nie zaproponował NIC co leżałoby w obszarze zainteresowań PZK.
Mówiąc złośliwie - nie zrobił nic, co PZK mogłoby odrzucić ;-)
SP-UKF poszło swoją drogą, zobaczymy jak będzie funkcjonować poza PZK... Mamy zatem dwie organizacje zajmujące się UKFem - czyli podział środowiska, który był argumentem "przeciw" i tak stał się faktem.
Może to spowoduje, że PK UKF się obudzi. Fajnie by było.

MAciek
sp9mrn

PS - dla tych którzy myślą, że moje spory z Jurkiem HF1D są istotne, pragnę poinformować, że to właśnie jego parę miesięcy temu poprosiłem o poprowadzenie w Burzeninie UKFowego przedszkola.
I to on je poprowadzi.;-) Pomimo naszej odmienności poglądów na SP UKF. A może dzięki niej ;-)